0 ogledov

Suns s trojkami sestrelili Rakete

Dva dneva po porazu s Thunderjem so Suns premagali Rockets. (Foto: EPA) Žurnal24 main
Rašo Nesterović je s Toronto Raptors padel na deveto mesto in očitno ne bo igral končnice. Tam bodo Phoenix Suns in Goran Dragić, ki so s trojkami v boju za tretje mesto premagali Houston Rockets.

Dve tekmi pred koncem rednega dela sezone Goran Dragić s svojimi kolegi iz Phoenix Sunsov ostaja izenačen z Denver Nuggets in Utah Jazz v boju za tretje mesto Zahoda in prednost domačega terena v končnici. V noči na ponedeljek so igrali s Houston Rockets . Vodili so že za 14, Amare Stoudemire pa je dal 35 točk in imel 13 skokov, nakar so v zadnji četrtini zapravili vso prednost. Rešitev so našli v trojkah. V zadnjih 107 sekundah so zadeli štiri (po eno Steve Nash in Jason Richardson in dve Channing Frye ) in z delnim izidom 12:0 zmagali 102:100. Pred tem je svoje dodal tudi Dragić, ki je v 15 minutah zbral 10 točk, dve podaji in ukradel eno žogo. Suns zdaj čaka prav neposredni tekmec za prednost domačega terena v končnici – Nuggets. "Zadnji dve tekmi bosta kot prvi dve v končnici," poudarja Richardson.

V neposrednem obračunu za zadnje mesto v končnici so Chicago Bulls s 104:88 premagali Toronto Raptors . Rašo Nesterović je igral 45 sekund in očitno končnice ne bo videl, saj je bil za Raptors, ki igrajo brez poškodovanega Chrisa Bosha , to peti poraz v nizu.

Pri Los Angeles Lakers so v nedeljo gostovali Portland Trail Blazers , ki so zmago potrebovali, da bi se povzpeli z osmega mesta, ki jim v prvem kolu končnice prinaša prav dvoboj z Jezerniki. To jim je uspelo. Zmagali so 91:88 in se prebili na šesto mesto, pa vendarle imajo dve tekmi pred koncem enako število zmag kot sedmi San Antonio Spurs in zdaj osmi Oklahoma City Thunder . " Za nas je to res velika zmaga. Dala nam je dodatne samozavesti, če se v končnici vendarle udarimo z njimi," je po tekmi dejal LaMarcus Aldrige , ki je bil s 24 točkami in 22 skoki najboljši igralec na srečanju. Gotovo pa jim bo samozavest padla, če se poškodba kolena Brandona Roya izkaže za resnejšo. Saša Vujačić je v 19 minutah na parketu dosegel tri točke.