7 ogledov

Suns s trojkami sestrelili Rakete

Dva dneva po porazu s Thunderjem so Suns premagali Rockets. (Foto: EPA) Žurnal24 main
Rašo Nesterović je s Toronto Raptors padel na deveto mesto in očitno ne bo igral končnice. Tam bodo Phoenix Suns in Goran Dragić, ki so s trojkami v boju za tretje mesto premagali Houston Rockets.

Dve tekmi pred koncem rednega dela sezone Goran Dragić s svojimi kolegi iz Phoenix Sunsov ostaja izenačen z Denver Nuggets in Utah Jazz v boju za tretje mesto Zahoda in prednost domačega terena v končnici. V noči na ponedeljek so igrali s Houston Rockets. Vodili so že za 14, Amare Stoudemire pa je dal 35 točk in imel 13 skokov, nakar so v zadnji četrtini zapravili vso prednost. Rešitev so našli v trojkah. V zadnjih 107 sekundah so zadeli štiri (po eno Steve Nash in Jason Richardson in dve Channing Frye) in z delnim izidom 12:0 zmagali 102:100. Pred tem je svoje dodal tudi Dragić, ki je v 15 minutah zbral 10 točk, dve podaji in ukradel eno žogo. Suns zdaj čaka prav neposredni tekmec za prednost domačega terena v končnici – Nuggets. "Zadnji dve tekmi bosta kot prvi dve v končnici," poudarja Richardson.

V neposrednem obračunu za zadnje mesto v končnici so Chicago Bulls s 104:88 premagali Toronto Raptors. Rašo Nesterović je igral 45 sekund in očitno končnice ne bo videl, saj je bil za Raptors, ki igrajo brez poškodovanega Chrisa Bosha, to peti poraz v nizu.

Pri Los Angeles Lakers so v nedeljo gostovali Portland Trail Blazers, ki so zmago potrebovali, da bi se povzpeli z osmega mesta, ki jim v prvem kolu končnice prinaša prav dvoboj z Jezerniki. To jim je uspelo. Zmagali so 91:88 in se prebili na šesto mesto, pa vendarle imajo dve tekmi pred koncem enako število zmag kot sedmi San Antonio Spurs in zdaj osmi Oklahoma City Thunder. "Za nas je to res velika zmaga. Dala nam je dodatne samozavesti, če se v končnici vendarle udarimo z njimi," je po tekmi dejal LaMarcus Aldrige, ki je bil s 24 točkami in 22 skoki najboljši igralec na srečanju. Gotovo pa jim bo samozavest padla, če se poškodba kolena Brandona Roya izkaže za resnejšo. Saša Vujačić je v 19 minutah na parketu dosegel tri točke.