16 ogledov

Super Lorbek prvi strelec Barcelone

Erazem Lorbek EPA
Erazem Lorbek je bil znova prvi mož Barcelone, ki je v tretjem kolu Top 16 Evrolige s 94:80 ugnala Žalgiris. CSKA je še naprej neporažen, tokrat so na kolena brez večjih težav spravili Galatasaray Jake Lakoviča. Unics Kazan je s slovenskim reprezentantom Boštjanom Nachbarjem dobil še tretjo zaporedno tekmo v Top 16. Saša Vujačić je z Anadolu Efesom izgubil pri Olympiacosu (65:83).

Erazem Lorbek je znova pokazal vse svoje znanje in obračun Barcelone proti Žalgirisu zaključil kot prvi strelec z 19 točkami. Katalonci so na koncu slavili s 94:80 in ostajajo v najožjem krogu favoritov za končno zmago.

Barcelona je prvo četrtino dobila za pet točk (23:18), a so se gostje do polčasa uspeli povsem približati, na odmor pa so celo odšli s točko prednosti (42:43). Žalgiris je bil v igri za zmago tudi pred zadnjo četrtino, saj je zaostajal le za štiri točke (63:59). V zadnjih desetih minutah pa so domači prestavili v višjo prestavo in zadnjo četrtino dobili z 31:21 in si zagotovili novo zmago.

Lakovič občutil moč CSKA

Ruski CSKA v Top 16 Evrolige še naprej ne pozna poraza. Tokrat je ruski stroj zmlel turški Galasataray (85:70). Andrej Kirilenko in soigralci so že v prvi četrtini naredili velik korak k zmagi, saj so gostje prvi koš dosegli šele po petih minutah igre. V tem času je CSKA povedel z 10:0, ob koncu prve četrtine pa so vodili za pet točk (17:12). CSKA je ob polčasu vodil s 44:37 in na krilih Nenada Krstića (20 točk in 9 skokov) ter Miloša Teodosića (12 točk) prednost v drugem delu še povečal ter srečanje mirno pripeljal do konca. Kapetan slovenske reprezentance Jaka Lakovič je za goste v 22 minutah dosegel pet točk (iz igre je zadel le en met za tri točke).

Vujačić drugi strelec Efesa

Olympiacos je v domači dvorani v Pireju izgubil samo proti letos nepremagljivemu CSKA Moskvi, dolgi vrsti skalpov pa se je v sredo pridružil tudi Anadolu Efes s Sašo Vujačićem. Efes je na zadnjih šestih tekmah sicer le enkrat izgubil na rdeče-belem parketu, tokrat pa so bili Turki kljub 12 točkam Vujačića povsem brez možnosti.

Unics do tretje zmage

Unics Kazan je v tretjem kolu Top 16 še tretjič zmagal in tako vodi v skupini G. Gostujoči uspeh pri Panathinaikosu so Rusi tokrat potrdili z domačo zmago nad Milanom (59:44). Boštjan Nachbar je na parketu prebil nekaj manj kot 13 minut, v tem času pa je zbral po dve točki in skok.

Unics je tako dobil že deveto od zadnjih desetih evroligaških tekem, med katere sta všteti tudi obe zmagi nad Unionom Olimpijo v prvem delu tekmovanja. Henry Domercant, aktualni MVP meseca januarja, je bil spet prvi strelec kluba iz Tatarstana s 16 točkami. Na drugi tekmi skupine G je Panathinaikosv v gosteh s 77:56 ugnal Fenerbahče.

Evroliga, Top 16, 3. kolo:

Skupina E

Olympiacos : Anadolu Efes 83:65 (53:43, 41:36, 20:12)
Spanoulis 18 točk, Sloukas 15, Dorsey 10; Barač 14, Vujačić 12 tč., 3 sk. in 2 as. v 30 minutah

CSKA Moskva : Galatasaray 85:70 (66:52, 44:37, 19:12)
Krstić 20, Teodosić 12, Šiškauskas in Hirjapa 11; Lucas 15, Arslan 13, Lakovič 5

Lestvica: 1. CSKA 6 točk
, 2. Olympiacos 4, 3
. Anadolu Efes 4 (+1), 4. Galatasaray 4.

Skupina F

Real Madrid : Bilbao 89:73(69:55, 50:36, 26:16)
Rodríguez 20 točk, Begić 12 tč., 5 sk. v 13 minutah, Carroll 11; Banić 18, Mumbru 17

Unicaja Malaga
: Montepaschi Siena 68:91 (57:71, 40:50, 19:27)
Freeland 14, Darden 13; Moss 20, Lavrinovič 18, Andersen 15

Lestvica: 1. Siena 6 točk, 2. Real Madrid 5, 3. Bilbao 4, 4. Unicaja Malaga 3.

Skupina G

Unics Kazan : Armani Milano 59:44 (45:27, 36:20, 20:12)
Domercant 16 točk, Samojlenko 12, ... Nachbar 2 tč., 1 sk. v 13 minutah; Melli 17, Nicholas 6