21 ogledov

Superman Howard zlomil Lakers

Howard World Peace Bynum Orlando Magic Los Angeles Lakers NBA EPA
Dwight Howard bi lahko kmalu postal košarkar Los Angeles Lakers, velika želja jezernikov pred sezono pa je bil v domačem Amway Centru spet premočen nasprotnik z Orlando Magic, za katere je poleg 21 točk dodal še 23 skokov (92:80). Chicago povozil Cleveland (114:75).

To bo žalosten dan na Floridi, ko bodo Orlando Magic nekoč ostali brez Dwighta Howarda. Leteči center čarovnije bi lahko k Los Angeles Lakers odšel že pred sezono, ni pa izključeno, da se bo menjava zgodila še pred play-offom, a do takrat je Howard član Magicov, ki so v domačem Amway Centru spet dominirali proti jezernikom. Kljub temu, da so igrali četrto tekmo v petih dneh, je Howard nasul 21 točk in jim dodal še 23 skokov, Jameer Nelson je dodal 17 točk in devet podaj, J.J. Redick pa je pristavil 15 točk ekipi, v kateri so vsi člani prve peterke dosegli dvomestno število točk. Pri drugem zaporednem porazu Lakers je Kobe Bryant dosegel 30, Pau Gasol pa 13 točk. Jezerniki imajo v gosteh na začetku skrajšane sezone porazno statistiko 1-6.

Vodilno moštvo lige Chicago Bulls, ki še vedno igrajo brez lanskoletnega MVP Derricka Rosa, so v petek deklasirali Cleveland Cavaliers in prišli do nove gostujoče zmage. C.J. Watson je 15 točkam dodal sedem podaj na mestu poškodovanega Rosa, ki je po zvinu palca na nogi izpustil že tri zaporedne tekme. Chicago je pri 23:23 v prvi četrtini začel serijo 15:3, ki je na koncu tudi prelomila tekmo. Luol Deng je bil pri bikih najboljši strelec z 21 točkami, Carlos Boozer pa je 19 točkam pristavil 14 skokov. Sacramento Kings so malce presenetljivo slavili pri San Antonio Spurs (86:88). Ostroge so izgubile prvo domačo tekmo sezone, tekmo pa je manj kot minuto pred koncem odločil Tyreke Evans. V infarktni končnici so doma izgubili tudi Los Angeles Clippers, ki jih je s trojko ob sireni pokopal Kevin Love (98:101).

Na sinočnjih tekmah je imel eden od 11 dvobojev tudi slovenski pridih. Beno Udirh je z ekipo Milwaukee Bucks gostoval v New Yorku pri moštvu Knicks in zmagal s 100:86. Udrih je prispeval štiri točke ter po en skok in podajo v 11 minutah. Milwaukee je v deveti tekmi sezone prvič dosegel zmago v gosteh, zanjo pa ima največ zaslug Brandon Jennings s 36 točkami. "V bistvu smo to prvo zmago na gostovanju zelo potrebovali. Dokazali smo si, da lahko zmagamo v gosteh, da smo dovolj dobra ekipa," je dejal Udrih, ki meni, da ima njegova ekipa še vedno možnosti tudi za nastop v končnici letošnjega prvenstva NBA.

"Mislim, da imamo zelo dobre možnosti, da pridemo v končnico. Imamo še veliko dela, ampak tekem je dovolj. Od zadnjih 13 tekem smo jih osem igrali na gostovanju in zmagali le na eni. Če bomo trdo trenirali, bomo napredovali in mislim, da ne bomo imeli večjih težav," je dejal eden od dveh slovenskih košarkarjev v ligi NBA.

New York Knicks : Mikwaukee Bucks 86:100
Anthony 35; Jennings 36, Livingston 18, ... Udrih 4 tč., 1 sk. in 1 as. v 11 minutah

Orlando Magic : Los Angeles Lakers 92:80