12 ogledov

Suša Brezca se nadaljuje

Pravi, da je nad reprezentanco obupal, ker je v njej preveč politike. (Foto: EPA Žurnal24 main
Primož Brezec tudi na prvi tekmi po poškodbi centra košarkarjev Milwaukee Bucks Andrewa Boguta ni dobil priložnosti za igro. Njegovo moštvo je premagalo Chicago z 79:74.

V košarkarski ligi NBA si je Milwaukee z zmago nad Chicagom z 79:74 po štirih letih spet zagotovil igranje v končnici, trenutno pa so na petem mestu Vzhodne konference izenačeni z Miamijem. Bike, ki so izenačili najslabši strelski izkupiček v sezoni na eni tekmi, do osmega mesta, ki ga zaenkrat drži Toronto, loči le zmaga. Veliki junak zmage je bil John Salmons, ki je dosegel 26 točk.

Na parket sta tokrat tako stopila le dva Slovenca, moštvi obeh pa sta bili neuspešni. Rašo Nesterović je s Torontom gostoval pri najuspešnejšem moštvu lige Clevelandu in izgubil s 113:101. Slovenski center je v dobrih osmih minutah na parketu dosegel dve točki in zbral še skok ter podajo. Beno Udrih je s Sacramentom gostil svoje nekdanje soigralce iz San Antonia in bil neuspešen. Spursi so bili boljši s 95:86. Udrih je tekmo začel in v 34 minutah ob le dveh zadetih poskusih od osmih iz igre v statistiko vpisal 11 točk, tri skoke in pet podaj.