59 ogledov

Tako se Američani norčujejo iz Srbov

zdaj srbija parodija Youtube
Ameriška javnost se posmehuje nemoči srbskih košarkarjev, ki so v finalu olimpijskega turnirja izgubili s 66:96 proti reprezentanci Združenih držav Amerike.

Ameriška košarkarska reprezentanca se je v Rio de Janeiru sprehodila do tretjega zaporednega naslova olimpijskega prvaka in 15. zlate kolajne v zgodovini države (1936, 1948, 1952, 1956, 1960, 1964, 1968, 1976, 1984, 1992, 1996, 2000, 2008, 2012, 2016). Enkrat so osvojili srebro (1972), dvakrat pa bron (1988, 2004).

Finalni obračun med ZDA in Srbijo je bil izenačen le prvih deset minut, nato pa so ameriški košarkarji pritisnili na plin ter po zaslugi hitrosti in višine začeli pometati z nasprotnikom.

Po delnem izidu 14:1 je prednost aktualnih prvakov samo še naraščala in ob polčasu znašala že 23 točk. Končna razlika v korist favoritov olimpijskega turnirja je bila 30 točk.

Prepričljiva zmaga je odmevala tudi v ZDA. Ameriški komik in voditelj pogovorne oddaje Conan O'Brien je gledalcem pojasnil, da ne morejo predvajati vrhuncev košarkarskega obračuna, lahko po poustvarijo vrhunce finalne tekme, na kateri so se ZDA ''poigrale'' s Srbijo. Več v videu.