14338 ogledov

Rekordni večer: kaj takega se v 5700 tekmah še ni zgodilo

Real Madrid Profimedia
Zgodovinska evroligaška tekma se je po štirih podaljških končala z zmago Real Madrida nad Anadolu Efesom (130:126).

Košarkarski evroligaši so v petek dokončali tekme 19. kroga. Dve moštvi z vrha, Virtus in Barcelona, sta zmagali, vodilni Real pa tudi, a je šele po kar štirih podaljških premagal Anadolu Efes s 130:126. Alba slovenskega košarkarja Žige Samarja, ki tudi tokrat ni igral, je klonila z Virtusom z 68:83.

Virtus je tako dosegel 14. zmago v sezoni in se utrdil na drugem mestu. Barcelona je dokaj tesno premagala Baskonio, na koncu je bilo 89:85, a je le dosegla 13. zmago in ostala na tretjem mestu.

Madridski Real pa se je v izjemno razburljivi tekmi z Anadolujem zaostajal pol minute pred koncem rednega dela z 79:81, a je Dženan Musa domače s prostima metoma še rešil v podaljšek. Tam pa se je zgodba ponovila, le da so 18 sekund pred koncem za dve vodili domači, gostje pa so z izenačenjem na 91:91 izsilili drugi podaljšek.

Hezonja | Avtor: Epa Epa
Anadolu je v drugem podaljšku povedel s 96:91 in 99:93, v zadnji dve minuti je šel s prednostjo 102:95. A to ni bilo dovolj, Real je znižal na 100:102 pol minute pred koncem, Mario Hezonja pa v zadnji desetinki izenačil na 102:102. V tretjem podaljšku je bil izid minuto pred koncem 109:109. Za vodstvo turške ekipe je nato 14 sekund pred koncem zadel Dan Oturu, na drugi strani je izenačil Walter Tavares - v Madridu so gledalci dobili še četrti podaljšek.

Četrti dodatni del tekme so bolje začeli domači (114:113 in 117:115), a je Anadolu izenačil na 119:119. Real je v zadnji minuti povedel s 123:120, potem pa je Hezonja zadel trojko za 126:122, Musa pa dodal koš za 128:122, s čimer se je madridska ekipa vendarle izognila tretjemu porazu v sezoni.

| Avtor: Print Screen Print Screen

Pisala se je zgodovina

Maratonski obračun Reala in Efesa je bil zgodovinski v več pogledih, padlo je namreč kar nekaj evroligaških rekordov. Gre za prvo srečanje s štirimi podaljški v 5710 tekmah, kolikor jih je bilo do danes odigranih v najmočnejšem klubskem tekmovanju v Evropi. Prav tako je bila to prva tekma z vsaj tremi podaljški.

Madridčani so postavili nov rekord po doseženih točkah (130), obe moštvi skupaj pa sta poskrbeli za nov rekord po številu košev na eni tekmi (256) . Med rekorderje se je vpisal tudi ameriški branilec iz vrst Efesa Shane Larkin, ki je na parketu preživel kar 53 minut in 11 sekund.