2 ogledov

Telički nadaljevali niz, končnica vse bližje

dirk nowitzki Profimedias
Košarkarji Dallas Mavericks so ponoči s 105:96 ugnali Brooklyn Nets in vknjižili četrto zaporedno zmago, s čimer so vse bližje končnici in osmemu mestu na zahodu, do katerega ekipi iz Teksasa manjkata še dve zmagi.

"Trenutno res igramo dobro košarko," je po tekmi dejal Harrison Barnes , z 21 točkami najboljši strelec Dallasa. Pomemben je bil tudi učinek nemškega veterana Dirka Nowitzkija , ki je dosegel 13 točk, a v začetku zadnje četrtine zadel dve pomembni trojki, ki sta bili podlaga za končni uspeh. "Za nas je ta zmaga zelo pomembna," je dejal tudi trener Dallasa Rick Carlisle .

Nowitzki je na današnji tekmi z zamudo dobil tudi darilo za 30.000 točk doseženih v ligi NBA. Ena od ameriških pivovarn je za dosežek podarila 30.000 steklenic piva. Bržkone pa je bil razlog ta, da je Nowitzki v torek po tekmi dejal, da bo po dolgem času zvečer spet spil pivo.

Schröder rešil Sokole

Atlanta Hawks so s 105:99 ugnali Toronto Raptors. Pri Atlanti je bil s 26 točkami najboljši še en Nemec - Dennis Schröder , ki je dosegel tudi 13 od zadnjih 17 točk svoje ekipe in preprečil morebitno presenečenje. "Po treh porazih smo to zmago potrebovali," je po tekmi dejal Thabo Sefolosha , ki je z Atlanto trenutno na petem mestu na vzhodu. DeMar DeRozan je bil z 28 točkami najboljši strelec Toronta, a je iz 30 poskusov zadel le 12-krat. Strelska neučinkovitost DeRozana je dobra napoved za Miami z Goranom Dragićem , kjer bo Toronto gostoval danes.

Chicago je doma izgubil s Houstonom s 94:115, tekma pa je bila odločena v tretji četrtini, ko so gostje povedli že z 80:51. S porazom je Chicago izpadel tudi iz mest, ki vodijo v končnico. Pri zmagovalcih je z 19 točkami in 13 podajami izstopal James Harden .

Poraza za Boston in Golden State

Boston, drugouvrščena ekipa vzhoda, je izgubil pri Denver Nuggets z 99:119, z 21 točkami in 10 skoki pa je blestel Nikola Jokić . Tretjeuvrščeni Washington pa je moral pri Sacramentu odigrati podaljšek, preden je slavil s 130:122. Izstopal je Bradley Beal , ki je v zadnji četrtini in podaljšku dosegel 21 od svojih skupno 38 točk ter bi v ključnih trenutkih prvi igralec tekme.

Na zahodu je za presenečenje poskrbela Minnesota, ki je s 103:102 ugnala vodilno ekipo lige Golden State Warriors. Teko je 12 sekund pred koncem z zadetima prostima metoma odločil Andrew Wiggins , na drugi strani pa je met za zmago zgrešil Stephen Curry .