Tretji zaporedni poraz Krke

krka radnički liga aba
1/6
ABA
Košarkarji novomeške Krke so v 7. kolu jadranske lige Aba izgubili z Radničkim. Varovanci Aleksandra Sekulića so zaostajali skozi celotno tekmo, do uspeha pa jim ni pomagala niti dobra igra Jake Klobučarja in Eda Murića. Krka je tako zabeležila še tretji zaporedni poraz.

Košarkarji Krke so doživeli tretji zaporedni poraz v ligi Aba in prvič v sezoni zdrsnili pod 50-odstotni izkupiček (3-4). Niz porazov je za Novomeščane slab obet pred začetkom tekmovanja v pokalu Eurochallenge.

Podobno kot prejšnji teden v domači dvorani proti Budućnosti je bila Krka tudi na gostovanju v Kragujevcu brez pravih možnosti za uspeh. Radnički je večji del tekme nadzoroval potek dogodkov na terenu in na koncu zasluženo vknjižil tretji par točk.

krka radnički liga aba | Avtor: ABA ABA
Varovanci Aleksandra Sekulića so znova slabo začeli tekmo. Težko so prihajali do izdelanih položajev za met na koš, slabo branili svoj obroč, ob tem v prvih desetih minutah izgubili osem žog in, jasno, vse skupaj se je odrazilo na semaforju. Domači so imeli po prvi četrtini že dvanajst točk prednosti, v drugih desetih minutah pa so jo povišali na 43:27.

V drugem polčasu je Krka vendarle pokazala bolj všečen obraz. Na krilih Eda Murića in Jake Klobučarja se je hitro približala tekmecu (45:43) in mu sledila vse do zadnjih pet minut tekme (68:63). Nato pa so gostje znova zaigrali agresivneje v obrambi in si priigrali na videz prepričljivo zmago.

V naslednjem kolu lige Aba (10. 11.) bo Krka gostila ekipo Splita, še pred tem pa jo v torek čaka uvodno preizkušnja v pokalu eurochallenge proti predstavniku iz Cipra.