16 ogledov

Trojka Amareja!? Stotinko prepozno!

Amare Stoudemire
1/15
Enajsta zaporedna Celticsov ali deveta zaporedna zmaga Knicksov? Pierce je zadel za vodstvo 118:116 manj kot dve sekundi do konca. Nato pa: ob zvoku sirene trojka Stoudemireja. Stotinko prepozno!
Trener Doc Rivers je dobil 300. tekmo na klopi Celticsov. V šestih sezonah ima tako 300. zmag in 216. porazov.

Osem zaporednih zmag New York Knicksov? Naključje ali pa so res spet postali relevantni? Očitno drži to slednje! Pa čeprav je njihov niz končan. Boston Celtics so jih za svojo 11. zmago zapored premagali s 118:116, a Kratkohlačniki so tudi proti obrambni ekipi pokazali vse svoje znanje in talent. In potem je tukaj še infarktna končnica! Paul Pierce je manj kot dve sekundi pred koncem rednega dela zadel za vodstvo 118:116. Za napad Knicksov je ostalo le še 0,4 sekunde. In ne bi moglo biti slabše: žogo je dobil center Amare Stoudemire! A glej ga zlomka! Amare, ki trojke le redko meče, je zadel! Madison Square Garden in domači košarkarji so bili v deliriju. Tudi Pierce je mislil, da koš velja. A sodniki so hitro pokazali, da je vrgel malo prepozno! Poglejte.

Sacramento Kings so z 91:94 klonili proti New Orleans Hornetsom. Beno Udrih je v 40 minutah dosegel 20 točk. Drugi aktivni Slovenec ta večer, Goran Dragić, je igral 17 minut in dal 11 točk. Phoenix Suns so s 128:122 premagali Minnesoto Timberwolves.

"Vsekakor smo si zaslužili spoštovanje. Zagotavljam vam, da nas Boston ta hip spoštuje. Poraz nas ne bo ustavil. Pripravljeni smo, da na polno igramo vsak večer," je strnil Stoudemire, ki je imel 39 točk (že devetič zapored prek 30). In imel je prav. "Knicks igrajo odlično košarko. To jim priznam. Mislil sem, da bo Amarejev koš veljal. Za hip sem obnemel. Lahko sem srečen za zmago," je priznal Pierce, ki je za 20. zmago na 24. tekmi sezone dal 32 točk. Knicks ne bodo dolgo čakali na novo priložnost za skalp ene od ekip, ki veljajo za favorite sezone – v petek igrajo z Miami Heati. Ti so v noči na četrtek za svojo 10. zmago zapored še drugič letos (tokrat sicer bolj na tesno s 101:95) premagali Cleveland Cavaliers. LeBron James je svoji nekdanji ekipi tokrat nasul 21 točk (imel pa še 13 skokov).