14 ogledov

Trojke, zabijanja in poraz Olimpije

liga NLB Union Olimpija Partizan Jaka Klobučar
1/21
Union Olimpija je v košarkarski poslastici z veliko trojkami in zabijanji doma klonila proti Partizanu (73:81). Helios je dan prej izgubil proti drugemu beograjskemu klubu Crveni zvezdi (102:71).

Vesely spravil zmaje v težave
To je bil deseti letošnji poraz Uniona Olimpije v ligi NLB, a ker imajo le 13 zmag imajo pred zadnjimi tremi tekmami rednega dela vse manj možnosti za uvrstitev na turnir zaključne četverice (so šesti), kamor pa se je ob Ciboni že uvrstil tudi Partizan. Tekma, ki se je v nedeljo opoldne igrala pred 1.600 gledalci, je bila zelo živčna, saj so sodniki pisali kar 50 osebnih napak, izključen pa je bil tudi trener gostov Duško Vujošević. "Ne bi rekel, da so nas nadigrali. Kjer smo imeli prednost, je nismo znali izkoristiti. S trojkami je bil odličen Vesely, ki je pretehtal," je v prvi izjavi po porazu dejal trener Olimpije Jure Zdovc in mislil na nekdanjega člana Slovana Jana Veselyja, ki je srečanje sklenil s kar 27 točkami (štiri trojke in stoodstotni met za dve).

"Olimpija je dala svoj maksimum. V napadu smo bili premalo razpoloženi in nekateri malo boječi,"  je še dejal Zdovc. Pri zmajih je bil s 16 točkami najboljši strelec Vlado Ilievski, eno manj pa sta dala Sašo Ožbolt in Jaka Klobučar. Obubožana in oslabljena Olimpija se je favoriziranemu nasprotniku dobro upirala, tudi igralci so pokazali požrtvovalno igro, pa čeprav se, kot je dejal trener Zdovc, čutijo osamljene, češ da vodstvo kluba ne naredi nič zanje. Pri tem je mislil na vse bolj obubožano blagajno, pa tudi na tribunah ni bilo videti veliko pomembnih mož iz zgornjih nadstropij hale Tivoli.

Helios zaostajal več kot 40
Beograjska Crvena zvezda v dvoboju z Domžalčani vse od uvoda ni dopustila dvoma o zmagovalcu, na koncu pa je slavila eno najvišjih zmag v zgodovini lige. Vodstvo treh točk po uvodnem uspešnem napadu in zaključku Richarda Shieldsa je bilo edino vodstvo Heliosa v dvorani Pionir. Tri minute je bila tekma nato izenačena, Beograjčani so vodili z 8:7, v nadaljevanju pa je bilo na parketu praktično le eno moštvo in razlika je hitro začela naraščati. Z delnim izidom 19:2 so gostitelji praktično že v prvem delu odločili zmagovalca. Tudi v nadaljevanju se Beograjčani niso ustavili, iz minute v minuto višali prednost in v tretji četrtini vodili že z več kot 40 točkami naskoka. Razlika je še vedno naraščala in v zadnjem delu dosegla rekordnih 96:50. Z bolj ležerno igro v sami končnici pa so gostitelji dopustili Heliosu, da prepreči popoln polom v nekdanji skupni prestolnici. V naslednjem kolui bodo košarkarji Heliosa prihodnjo soboto v domači dvorani Komunalnega centra gostili ekipo Zagreba.