109 ogledov

Tudi Koper kroji vrh lestvice

Stephen Holt Mega Bemax/Ivica Veselinov
Košarkarji iz Kopra so v jadranski ligi zabeležili novo gostujočo zmago.

Košarkarji Kopra Primorske so v 7. krogu lige Aba premagali Mego Bemax z 79:73 (24:22, 46:41, 67:59). Koprčani so tako hitro uredili misli po visokem porazu v slovenskem derbiju s Cedevito Olimpijo in se vrnili v zmagovalne tirnice. Na gostovanju v Beogradu so premagali Mega Bemax in vpisali peti par točk v sedmih nastopih v ligi Aba.

Čeprav so Koprčani vodili večji del srečanja, so morali do zadnjih minut trdo garati za uspeh. Domačini se v nobenem trenutku niso predali in so večkrat skoraj povsem izničili tudi dvomestno prednost gostov.

Tako so vodstvo 51:41 v naslednjih minutah znižali na 51:47, ali pa 72:60 na 72:68. Tudi v zaključku tekme varovancem trenerja Jurice Golemca vodstvo s 77:71 ni zadostovalo za mirno končnico. Mega Bemax, ki ima v svojih vrstah dva slovenska košarkarja, Jurija Macuro in Blaža Mesička, se je približala na 73:77. Na srečo slovenskih prvakov so ti v zadnji minuti kar štirikrat uspešno skočili v napadu in preko Ivana Marinkovića s črte prostih metov prišli do končnega izida.

Koper Primorsko naslednja tekma čaka že čez dobrih 24 ur, in sicer bo v državnem prvenstvu v ponedeljek ob 18. uri gostila Rogaško, v osem krogu lige Aba pa bo 23. novembra doma igrala proti FMP.