14 ogledov

Tudi Lakovič prihaja v Stožice

Jaka Lakovič Lakovic Žurnal24 main
Galatasaray Jake Lakoviča je v finalu kvalifikacijske skupine A za uvrstitev v Evroligo z 71:63 ugnal Lietuvos Rytas in se uvrstil v skupino D, kjer ga čaka obračun z Union Olimpijo. Iz skupine B si je napredovanje zagotovil Spirou Basket.

Z ekipo Galatasaraya bo v Stožicah tako gostoval tudi kapetan Slovenije Jaka Lakovič, ki je bil pred začetkom sezone v kombinacijah za prihod k Union Olimpiji. Turki so se v finalu kvalifikacijske skupine A za uvrstitev v Evroligo proti ekipi Aleksandra Džikića Lietuvos Rytasu sicer hitro znašli v zaostanku in po prvi četrtini zaostajali s 13:21. Do polčasa pa so izid že spreobrnili v svojo korist in vodili s 30:28. Galatasaray v drugem polčasu prednosti ni več izpustil iz svojih rok in se prvič v svoji zgodovini uvrstil v Evroligo. Prvi strelec Turkov je bil Preston Shumpert, ki je s klopi prispeval 14 točk, Lakovič pa jih je v slabih 30 minutah dodal 10 in pet podaj ter zbral še tri skoke. Ob Union Olimpiji in Galatasarayu bodo v skupini D igrali še Barcelona (Erazem Lorbek), Prokom, Siena in Unics.

Iz skupine B, ki se je igrala v belgijskem Charleloiju, se je v Evroligo (skupino C) prebil domači Spirou Basket, ki je bil v finalu z 79:53 boljši od češkega Nymburka. Eden izmed delivcev pravice je bil tudi slovenski sodnik Sašo Pukl.