13 ogledov

Tudi Olimpija na FF

Union Olimpija - Lottomatica Roma Žurnal24 main
Union Olimpija je v 24. kolu lige NLB v Stožicah s 74:63 premagala Nymburk in si po Krki (v gosteh je premagala Cibono) kot druga slovenska ekipa zagotovila uvrstitev na zaključni turnir četverice.

Košarkarji Uniona Olimpije so si dva kroga pred koncem rednega dela zagotovili uvrstitev na zaključni turnir lige NLB. Ta bo tako v veliki meri slovenski, saj se bo odvijal v ljubljanskih Stožicah, poleg Ljubljančanov pa bo med štirimi najboljšimi ekipami nastopila tudi novomeška Krka.

Union Olimpija ima po 24 krogih 16 zmag, na zadnjem gostovanju v nedeljo v Beogradu pri Crveni zvezdi ter prihodnjo sredo v Stožicah z Radničkim pa si bo poskušala zagotoviti čim višje izhodišče za "final four", ki bo od 19. do 21. aprila.

Ljubljanski košarkarji so imeli vpričo pustnih mask in predstavnic nežnejšega spola, ki so imele prost vstop v dvorano, kar obilico težav s češkim predstavnikom Nymburkom. Trli so ga skoraj trideset minut igre, dokončno pa ga zlomili šele v zaključku tekme.

Prvo občutnejšo prednost je v zaključku tretje četrtine naredila peterka Jan Špan, Sasu Salin, Samo Udrih, Damir Markota, Aloysius Anagonye, ki je v zadnjih dveh minutah in s trojko slednjega v izdihljajih četrtine z 52:50 prišla na 60:52. Gostje so se štiri minute pred koncem približali na 64:61, vendar so Giorgi Šermadini (15 točk, 8 skokov), Goran Jagodnik (13 točk, 7 skokov) in Vlatko Ilievski (10 točk) stvari hitro postavili na pravo mesto.

Krka potrdila uvrstitev na FF
Košarkarji Krke nadaljujejo z odličnimi predstavami v ligi NLB. V legendarni dvorani Dražena Petrovića v Zagrebu so zabeležili že sedmo zaporedno zmago, skupno 17. v štiriindvajsetih nastopih, tako da dva kola pred koncem rednega dela še naprej zasedajo prvo mesto.

Novomeščani bodo skušali v zadnjih dveh nastopih - doma proti Partizanu in v gosteh pri Hemofarmu - iztržiti čim bolj ugoden položaj pred zaključnim turnirjem najboljše četverice, ki bo od 19. do 21. aprila v Ljubljani.

Krka je navkljub temu, da si je že v prejšnjem kolu zagotovila uvrstitev na "final four", odigrala zavzeto in motivirano, tako da je njena zmaga povsem zaslužena. Cibona je bila v prednosti zgolj v prvi četrtini, nato pa so vajeti igre v svoje roke prevzeli varovanci trenerja Aleksandra Džikića in po zaslugi dobre igre Chrisa Bookerja (12 točk v prvem polčasu) odšli na odmor z lepo prednostjo.

Čeprav so se gostitelji v nadaljevanju večkrat povsem približali, pa se v ospredje niso uspeli prebiti. V tretji četrtini so prišli na 42:46, dobri dve minuti pred koncem tekme pa je bilo zgolj 63:65. Napad za Krko se je skoraj že iztekel, ko je Simon Petrov na pol iz obupa vrgel trojko v zadnji sekundi napada. In jo zadel. Prednost petih točk je minuto pred koncem ponovil Booker z zabijanjem, zmago Krke pa je potrdil Dušan Djordjević s črte prostih metov.