9 ogledov

Udrih kralje popeljal do zmage

Beno Udrih (v sredini) je v letošnji sezoni najboljši Slovenec v ligi NBA. (Foto
1/15
Beno Udrih je bil s 24 točkami ključni mož Sacramenta ob zmagi proti Memphis Grizzlies s 100:98, vendar je kraljem zmago s košem s sredine igrišča prinesel Tyreke Evans.

Za slovenskim košarkarskim reprezentantom Benom Udrihom, ki igra v severnoameriški košarkarski ligi NBA, je znova izjemen večer. Udrih je kot član začetne peterke za zmago moštva Sacramento Kings doma proti ekipi Memphis Grizzlies (100:98) prispeval 24 točk, šest podaj in štiri skoke. Udrih je bil zelo natančen v prostih metih (8-8), ob metu iz igre 7-12. Kljub odličnemu strelskemu izkupičku pa Slovenec ni bil glavni junak kraljev. Udriha je z zmagovitim košem s sredine igrišča oziroma še s svoje polovice v zadnji sekundi zasenčil Tyreke Evans, ki je Sacramentu prinesel šele šesto zmago v sezoni. V kalifornijski ekipi sta bila poleg najboljšega strelca Udriha razpoložena tudi junak večera Evans in novinec DeMarcus Cousins, ki je najboljšemu izkupičku v tej sezoni (21 točk) dodal še 16 skokov. V gostujoči zasedbi je blestel Zach Randolph s 35 točkami in 17 skoki.

Zmagoviti koš Evansa (VIDEO):

Vujačić in Dragić poražena
Pod obročema sta zaigrala tudi preostala dva Slovenca v najmočnejši košarkarski ligi na svetu. Saša Vujačić je z ekipo New Jersey Nets v gosteh doživel poraz proti Oklahoma City Thunder (93:114). V 19 minutah na parketu je v statistiko tekme vpisal 11 točk, štiri skoke, asistenci in ukradeni žogi.

Poraz je doživel tudi Goran Dragić s svojim moštvom Phoenix Suns. Sonca so doma klonila proti košarkarjem Philadelphia 76'ers (110:123), Dragić se ni vpisal med strelce, v desetih minutah pod obročema pa je prispeval dve podaji.

Mrežice so bile na gostovanju v Oklahoma Cityju brez moči, "uničil" pa jih je najboljši strelec v dosedanjem delu NBA in MVP letošnjega svetovnega prvenstva v Turčiji Kevin Durant, ki je vseh svojih 27 točk dosegel v uvodnih treh četrtinah, medtem ko v zadnji sploh ni stopil na parket. Phoenix je doživel že četrti poraz v nizu, tokrat so jih na domačem terenu porazili tekmeci iz Philadelphie. Prvi mož zmagovite ekipe je bil Jrue Holiday s 25 točkami, v domači pa je prednjačil Steve Nash s 23 točkami in 15 podajami. Za ekipo iz Arizone je prvič po prihodu iz Orlanda zaigral Vince Carter in dosegel 18 točk.

Miami je v zadnjem času izjemno vroč, v Houstonu pa je dosegel že deseto zaporedno zmago v gosteh. Dwyane Wade je k zmagi prispeval kar 45 točk in pobral sedem žog pod obema obročema, njegov razvpiti klubski kolega LeBron James pa je 20 točkam dodal še devet asistenc. V domači ekipi je bil najbolj učinkovit argentinski krilni-center Luis Scola z 22 točkami.

Kelti so v središču ameriške avtomobilske industrije doživeli drugi poraz na zadnjih 17 tekmah, bolj kot poraz pa jih je zabolela poškodba nosilca igre Kevina Garnetta, ki si je že v prvi četrtini poškodoval desno nogo in nato ni več stopil na igrišče. Sprva je kazalo na hujšo poškodbo kolena, temeljit zdravniški pregled pa je potrdil poškodbo mišice. V domači ekipi je 21 točk dosegel vsestranski Tracy McGrady, v gostujoči pa je prednjačil Paul Pierce s 33 točkami, medtem ko so drugi bolj ali manj odpovedali.