26 ogledov

Udrih med akterji za zmago nad Jazz

Derek Fisher Beno Udrih Oklahoma City Thunder Memphis Grizzlies NBA končnica Reuters
Ekipa severnoameriške košarkarske lige NBA Memphis Grizzlies je v noči na četrtek premagala Utah Jazz s 100:90.

Prvi strelec tekme je bil Marc Gasol s 23 točkami, temu je dodal še šest skokov in štiri podaje. Na drugi strani se je izkazal Trey Burke, ki je začel na klopi, dosegel pa 21 točk, tri skoke in štiri podaje. Memphisovi velikani Gasol, Zach Randolph in Kosta Koufos so znova kraljevali v raketi, skupaj pa dosegli kar 51 točk. To je bil ključ do zmage grizlijev, ki so Jazz v raketi nadigrali s 46:36.

"Smo dosledni, vendar nismo povsem zadovoljni. Zmaga v gosteh, posebej proti takšni ekipi, ni vsakodnevna, sploh ker moraš igrati obrambo in se vračati," je o zmagovalnem nizu po tekmi povedal Gasol. Njegov trener Dave Joerger je hitro izpostavil tudi boljšo obrambo v drugem polčasu: "Menim, da smo bili v napadu precej dobri. Toda 51 točk, ki smo jih prejeli v prvem polčasu, in 39 v drugem je velika razlika."

V New Orleansu je Oklahoma s 102:91 premagala tamkajšnje pelikane. Največ zaslug za zmago je imel Rusell Westbrook, ki je s 45 točkami izenačil osebni rekord v ligi NBA. Strelsko še uspešnejši večer je imel Stephen Curry, ki je za zmago vodilne ekipe Golden State proti Dallasu s 128:114 prispeval kar 51 točk, od tega je zadel kar deset metov za tri točke. San Antonio je bil pred domačimi gledalci s 110:103 boljši od Orlanda in mu prizadejal deseti zaporedni poraz.

Drugouvrščena Atlanta pa se je vrnila na zmagovalna pota, s 105:96 je bila boljša od Washingtona. Indiana je s 114:109 ugnala Detroit, Boston s 104:100 Denver, Houston je bil doma s 101:90 boljši od Chicaga, Milwaukee po podaljšku s 113:105 od Los Angeles Lakers, Minnesota pa je s 102:101 premagala Miami.