17 ogledov

Udrih odličen v Orlandu

beno udrih EPA
Moštvo severnoameriške košarkarske lige NBA Orlando Magic je v noči na nedeljo doma izgubilo proti Cleveland Cavaliers s 94:118. Kljub porazu je lahko s svojim izkupičkom tekme zadovoljen slovenski košarkar Beno Udrih, ki je prvič nastopil v dresu Orlanda in pri tem v 27 minutah zbral deset točk, sedem podaj in tri ujete žoge.

V dvoboju dveh ekip, v katerih je v začetnih peterkah igralo osem novincev ali igralcev, ki so v NBA šele drugo leto, je Cleveland 39 točk dosegel v zadnji četrtini, ko so jih domači zbrali 22 in si zaprli pot do zmage. V tem obdobju so počivali vsi najboljši igralci gostov. Sacramento je imel sedem igralcev z dvomestnim številom košev, največ jih je dosegel Marreese Speights (18).

V ekipi Orlanda, v kateri med 11 igralci, ki so stopili na parket, nihče ni bil v moštvu v lanski sezoni, sta veliko priložnosti dobila novinca iz ekipe Milwaukee na njunih prvih tekmah v novi vrsti. Udrih je igral 27 minut, Tobias Harris pa 24, skupaj pa sta zbrala 24 točk in 10 skokov.

Miami Heat, ki je imel 58 odstotni met iz igre, je v gosteh s 114:90 porazil Philadelphio 76ers. Za deseto zaporedno zmago pa je Dwyane Wade dosegel 33 točk, LeBron James pa svoj 35. trojni dvojček (16 točk, 11 podaj in 10 skokov). Blizu trojnemu dvojčku je bil tudi Paul George (12 točk in skokov, osem podaj), njegova Indiana pa je v gosteh premagala Detroit Pistons z 90:72.

Atlanta Hawks je v gosteh s 103:102 premagala Milwaukee Bucks, Al Horford iz Dominikanske republike (23 točk, 11 skokov) pa je odločil dvoboj 5,9 sekunde pred koncem srečanja. Ekipa Los Angeles Clippers, Caron Butler je zbral 24 točk, je doma Utah Jazz odpravila s 107:94. V Washingtonu, kjer so domači Wizards s 105:103 ugnali Houston Rockets, je bil mož odločitve Emeka Okafor (17 točk, 11 skokov) z uspešnim prostim metom 5,2 sekunde pred zaključkom. Denver Nuggets je s 113:99 odpravil Charlotte Bobcats.