Udrih – poražen 1. podajalec in 3. strelec

Beno Udrih (v sredini) je v letošnji sezoni najboljši Slovenec v ligi NBA. (Foto
1/7
Beno Udrih v ligi NBA kljub svoji zelo dobri igri s Sacramentom ni uspel premagati Minnesote. San Antonio je slavil petič zapored, odlično pa gre tudi moštvu Dallas Mavericks.

Čeprav je bil učinek Bena Udriha znova zelo dober (16 točk, 7 skokov, 9 podaj), pa se vseeno ni mogel meriti s prispevkom Michaela Beasleyja, ki je z 42 točkami dosegel rekord kariere in tako pomagal Minnesoti prekiniti niz porazov, ki je trajal šest tekem. "Metal sem pač in bil agresiven. Ni bil eden tistih večerov, ko čutiš, da preprosto ne moreš zgrešiti," je dejal Beasley. Udrih je bil sicer s svojim učinkom skupaj s Tyrekom Evansom z naskokom prvi podajalec srečanja in tudi tretji strelec. Potem ko so Kings sezono odprli s tremi zmagami in porazom, je to zanje še tretji zaporedni poraz.

"Ta fant je tako žilav, da je že smešno," je o Dirku Nowitzkem dejal Dallasov trener Rick Carlisle. Nemec se je namreč vrnil po neprijetni poškodbi gležnja v drugi četrtini. Dallas je sicer nad Memphisom slavil s 106:91, Telički pa imajo v gosteh tri zmage v treh tekmah, kar je njegov najboljši izkupiček po letu 2002. Nowitzki je sicer dosegel "le“ 12 točk in 10 skokov, strelska junaka pa sta bila Jason Terry (25 točk, met 11:16) in Shawn Marion z 20 točkami.

Liga NBA:

Sacramento : Minnesota 89:98
Casspi 17, Udrih 16 točk, 9 pod. in 7 sk. v 40 minutah, Evans 9 pod.; Beasley 42, Telfair 16

Atlanta : Milwaukee 91:108