5 ogledov

Udrih spet odličen, Kralji tonejo

Beno Udrih še naprej igra odlično, a Kraji vseeno zbirajo poraze. (Foto: Reuters Žurnal24 main
V ligi NBA so na parket stopili vsi trije Slovenci. Strelsko najbolj uspešen je bil Beno Udrih, ki kljub 18 točkam ni uspel preprečiti poraza Sacramenta proti New Yorku.

Sacramento po začetnih bleščečih predstavah pada. Pred domačimi navijači so Kralje ugnali še košarkarji New Yorka, ki so bili boljši z 113:106. Odločilna je bila druga četrtina, ki so jo Knicks dobili kar za 18 točk.

Beno Udrih je tokrat tekmo začel s klopi in jo končal kot tretji najbolj uspešen strelec. V 26 minutah je uspel zbrati 18 točk, dva skoka in štiri podaje. Več točk pri gostiteljih sta dosegla le Carl Landry (21) in Tyreke Evans (23). Mladi Kralji so proti izkušenim gostom ob koncu prve četrtine vodili že za 15 točk, a so kasneje močno padli v igri ter drugo četrtino izgubili za 18 točk. Gosti, pri katerih sta s 27 točkami blestela Amare Stoudemire in Danilo Gallinari, so v tem delu prihajali do lahkih košev, skupaj so jih dosegli kar 40. Kralji doma ne blestijo, saj so v letošnjih šestih predstavah kar petkrat izgubili in tako že izenačili najdaljši niz porazov iz pretekle sezone.

Velika trojica ponižala Phoenix
Miami
s svojim zvezdniškim triom Phioenixu ni dopustil niti najmanjše možnosti za uspeh. Vročica je v Miamiju Sonca potopila z 126:96, Chris Bosh, Dwayne Wade in LeBron James pa so pri zmagovalcih skupaj dosegli kar 72 točk. Pri poražencih je Goran Dragič igral 19 minut in imel na koncu zelo solidno statistiko, saj je vknjižil 11 točk.