3 ogledov

Udrih: zmaga in 12 točk

Beno Udrih zaenkrat ostaja v Sacramentu. (Foto: EPA)
1/9
Zmage Sacramenta v ligi NBA niso prav pogost pojav. Tokrat je Benu Udrihu in druščini uspelo - padla je Indiana. Zato pa je igrišče sklonjene glave zapuščal Saša Vujačić, zato pa je zbral kar osem podaj.

V petkovih tekmah severnoameriške profesionalne košarkarske lige NBA sta na igrišče stopila dva Slovenca. Beno Udrih je k zmagi Sacramenta 110:93 na gostovanju pri Indiani v slabih 39 minutah prispeval 12 točk, štiri skoke in šest asistenc, slabše volje je dvorano zapuščal Saša Vujačić, saj je njegov New Jersey s 85:95 izgubil v Orlandu. Mariborčan je dosegel deset točk, zbral osem asistenc in dva skoka, izgubil pa je tri žoge.

Po zaslugi zmage 112:104 nad mestnimi tekmeci Clippers so LA Lakers podaljšali svoj zmagovalni niz na sedem tekem. Na zadnjih 15 tekmah po tekmi zvezd so slavili kar 14-krat in zdaj zaostajajo za vodilnim moštvom Zahoda San Antoniem za pet zmag. Čeprav so prvaki v prvi povedli četrtini povedli že za 16 točk, pa se manj sloviti mestni tekmec ni dal in vztrajno sledil nasprotnikom. Vse do zadnje minute, ko je 39 sekund pred koncem pri vodstvu za štiri točke Ron Artest z obrambno akcijo nad Blakom Griffinom. Kobe Bryant se je ustavil pri 37 točkah, Pau Gasol jih je nasul 26, Mo Williams za Clippers 30 in Griffin 22.