7 ogledov

Udrihovih 11 točk za zmago

Udrih Jones Cole Milwaukee Bucks Miami Heat NBA EPA
Beno Udrih je ob zmagi Milwaukee Bucks proti Cleveland Cavaliers (107:98) prispeval 11 točk. V derbiju večera je Miami z 98:93 ugnal Oklahomo, LeBron James pa je bil za odtenek boljši od Kevina Duranta.

Slovenski košarkar Beno Udrih je v noči na četrtek s svojo ekipo v severnoameriški ligi NBA vknjižil novo zmago. Njegovi Milwaukee Bucks so doma s 107:98 premagali Cleveland Cavaliers, Udrih pa je v 19 minutah zbral 11 točk, tri podaje in dva skoka. Prvi strelec gostiteljev je bil s 30 točkami Monta Ellis.

Ekipa Miami Heat, tretjeuvrščena v ligi, je v derbiju večera doma premagala z Oklahomo City Thunder z 98:93, slednja je ostala na drugem mestu za vodilnim Chicagom. LeBron James je vknjižil dvojnega dvojčka (34 točk, 10 podaj), Dwyane Wade pa je dodal 19 točk za sedemnajsto zaporedno domačo zmago Miamija, ki je v prvem polčasu zaostajal za 11 točk. Kevin Durant (30 točk) in Russell Westbrook (28 točk, vendar z metom 9:26) pa sta s soigralci zatajila v končnici, saj gostje v zadnji minuti in pol niso dosegli točke. Chris Bosh (12 točk), ki je povedel svojo ekipo v vodstvo s 96:93, nato pa je Kendrick Perkins 43,6 sekunde pred koncem zgrešil oba prosta meta. Pred tem so igralci Thunder zadeli vseh 18 tovrstnih poskusov. V nadaljevanju je bil neuspešen tudi Durant, Wade pa je s prostih metov povišal vodstvo na pet točk.

Branilci naslova, Dallas Mavericks, so premagali Memphis Grizzlies s 95:85. Nemec Dirk Nowitzki je po zaostanku s 47:51 v prvem polčasu s 23 točkami vodil soigralce do 31. zmage v sezoni in šestega mesta na zahodnem delu lige. V mestnem dvoboju v Los Angelesu so igralci Clippers doma izgubili z ekipo Lakers s 108:113. za pomembno zmago v boju za prvenstvo v pacifiški skupini je Andrew Bynum zadel 36 točk, Kobe Bryant pa 31. Nekdanji jezernik Caron Butler je bil z 28 točkami na čelu šesterice gostiteljev z dvomestnim številom točk, Chris Paul je dodal 22 točk in 16 podaj, Blake Griffin 15 točk in 14 skokov, DeAndre Jordan pa 11 točk in 13 skokov.

Ekipa Boston Celtics je izgubila s San Antonio Spurs s 86:87. Tim Duncan (10 točk, 16 skokov) pa je ustavil zadnji poskus Paula Piercea (15 točk, 10 skokov) za izenačenje ob zvoku sirene.