25 ogledov

Udrihovih 17 premalo za prvake

Pau Gasol
1/11
Suns so tretjič izgubili. Spurs so bili za tretjo zmago boljši s 112:110. Dragić je imel po osem točk in podaj. Lakers so za peto zmago s 112:100 premagali Kings. Ničla Vujačića in 17 točk Udriha.
Gasol je skakal, Bryant zadeval. In Lakers so premagali Kings. Poglejte v dodani galeriji.

Trojni dvojček Kobeja Bryanta (30 točk, 12 podaj in 10 skokov) in Los Angeles Lakers so za 12 točk premagali Sacramento Kings. To je Bryantov 17. trojni dvojček in prvi po januarju 2009 (takrat proti Los Angeles Clippersom). Po osmih dneh nove sezone lige NBA imajo tako pet zmag in še nobenega poraza. Pau Gasol je dodal 22 točk in imel še 11 skokov. Za sedmo zaporedno zmago nad rivali s severa Kalifornije je Lamar Odom zbral 18 točk. Aktualni prvaki meljejo vse pred sabo. Kings so po najboljšem začetku sezone v zadnjih sedmih letih (tri zmage na štirih tekmah) verjeli v čudežno zmago. Novinec DeMarcus Cousins (11 točk) in Tyreke Evans (21 točk) sta domače ob koncu tretje četrtine približala na šest točk zaostanka. A je sledil delni izid 13:1 za goste in tekma je bila odločena. Svoj delež je kot ponavadi dodal slovenski branilec Beno Udrih. Začel je v prvi peterki, igral 42 minut, dal 17 točk in imel še osem asistenc. Na drugi strani je Saša Vujačić igral debelo sekundo.

Rajon Rondo še naprej navdušuje s podajami. Potem ko je imel na prvih treh tekmah 67 podaj, jih je na četrti dodal še 15 in Boston Celtics so četrtič zmagali. Novinec Blake Griffin je ob prvi sezonski zmagi Los Angeles Clippersov svojo moč pokazal z 18 točkami in 9 skoki. Junak večera za tretjo zmago Golden State Warriorsov je bil Monta Ellis (39 točk).

Znova so izgubili Phoenix Suns, a proti svojim velikim rivalom San Antonio Spursom le za dve točki. Tekmo je odločil Richard Jefferson, potem ko je v zadnji četrtini zadel štiri trojke. Skupno je zbral 28 točk, medtem ko sta za prvo zmago Spursov v Phoenixu po lanskem januarju Tim Duncan in Manuel Ginobili dala 25 oziroma 18 točk. Suns brez Amareja Stoudemira niso več isti in to dokazujeta tudi naslednja dva podatka: dve tekmi zapored so izgubili prvič po letošnjem januarju, začetek sezone z eno zmago in tremi porazi pa je njihov najslabši v zadnjih štirih sezonah. Morda bi lahko več igral Goran Dragić. Tokrat je igral 16 minut in dal osem točk. Ni pa bil najbolj učinkovit, saj je iz igre zgrešil pet od osmih metov (tudi tri poskuse za tri). Odkupil se je z osmimi podajami. In to s kakšnimi! Poglejte si dve od njih. Pravi mojstrovini, kajne?

Phoenix Suns (1-3) : San Antonio Spurs (3-1) 110:112
Richardson 21, Nash in Warrick po 19, Dragič 8, 8 as., 2 sk. (16 min); Jefferson 28, Duncan 25

Los Angeles Clippers (1-4) : Oklahoma City Thunders (2-2) 107:92
Gordon 27, Griffin 18; Green 19, Durant, Westbrooke 16

Sacramento Kings (3-2) : Los Angeles Lakers (5-0) 100:112
Evans 21, Landry in Garcia po 17, Udrih 17, 8 as., 5 sk. (42 min); Bryant 30, Gasol 22, Vujačič (1 sekunda)

Atlanta Hawks (5-0) : Detroit Pistons (0-5) 94:85