14 ogledov

Udrihu zmaga za kar 20 točk

1/9
Košarkarska igrišča onkraj Atlantika so zaživela le na dveh tekmah. Oklahoma je opravila z oslabljenim Dallasom, Beno Udrih pa je s Sacramentom premagal Denver s 122:102.

Zmaga Sacramenta nad Denverjem je šele osma za Kralje v sezoni na 33 tekmah. Beno Udrih je bil tretji strelec svoje ekipe s 17 točkami. Imel je še tri skoke ter po dve podaji in ukradeni žogi v 35 minutah. Blestel je predvsem Tyreke Evans s 27 točkami in kar 12 podajami ter tako dosegel dvojnega dvojčka. Za Denver je Carmelo Anthony dosegel 26 točk.

Moštvo Oklahome ni imelo milosti za oslabljeni Dallas, pri katerem sta manjkala Dirk Nowitzki in Caron Butler, ter na gostovanju slavilo z 99:95. "V drugem polčasu smo se izkazali z obrambo, vendar je treba vedeti, da je zaradi poškodb Dallas drugačno moštvo, kot je bilo pred nekaj tedni. Vseeno sem ponosen na trud svojih fantov," je dejal Oklahomin trener Scott Brooks. Ime najboljšega strelca tekme vas ne bo presenetilo. Kevin Durant je dosegel 28 točk, Russell Westbrook 15 in devet skokov. Za Teličke je Shawn Marion prispeval to sezono rekordnih 25 točk, a od tega le štiri v drugi polovici tekme.