10 ogledov

Unics in Sevilla za Evroligo

Hasan Rizvić je ob stoodstotnem metu dosegel šest točk. (Foto: Saša Despot) Žurnal24 main
Ukrajinski Unics iz Kazana je s Hasanom Rizvićem v svojih vrstah (brez točke) v polfinalu Evropskega pokala izločil zagrebško Cedevito (87:66). V drugem polfinalu je Cajasol Sevilla ugnala Benetton.

Zagrebška Cedevita je na zaključni turnir Evropskega pokala v Treviso odšla povsem neobremenjena, saj je že z uvrstitvijo na F4 presegla svoje cilje. Na žalost navijačev kluba iz hrvaške prestolnice, ki raste tako v rezultatskem kot tudi organizacijskem smislu, pa so bili v polfinalu pred 5000 gledalci boljši košarkarji ukrajinskega Unicsa iz Kazana. Hasan Rizvić, ki se strelsko ni izkazal in je v dobrih sedmih minutah ostal brez točke, in soigralci so veliko dela opravili že v prvem polčasu, ki so ga dobili s 47:30. Hrvati so se v drugem polčasu poskušali vrniti v igro, a so Ukrajinci pametno odigrali do konca in se zanesljivo uvrstili v finale. Igralci Cedevite so grešili predvsem pri metu za tri točke, od prvih 19 metov so zadeli le dva (na koncu 6/27). Za zmago Unicsa je najbolj zaslužen Terrell Lyday s 26 točkami, medtem ko je bil pri Cedeviti najučinkovitejši nekdanji igralec Union Olimpije Damjan Rudež (16 točk).

V drugem polfinalu sta se pomerila domači Benetton in Cajasol Sevilla. V finale so se uvrstili Španci, ki so slavili s 75:63. Finale bo na sporedu v nedeljo ob 20.45. Zmaga v Evropskem pokalu, drugem najmočnejšem evropskem tekmovanju, prinaša pravico nastopa v Evroligi v naslednji sezoni.

Evropski pokal, zaključni turnir, polfinale:

Unics Kazan : Cedevita 87:66 (22:13, 25:17, 20:25, 20:11)
Lyday 27, McCarty 18, Lampe 16, Rizvić 0 v dobrih sedmih minutah in en skok; Rudež 16, Wright 15

Benetton : Cajasol Sevilla 63:75 (16:22, 17:18, 17:16, 13:19)