0 ogledov

Union boljši od Zlatoroga

Sašo Ožbolt v četrtek proti Špancem ne bo mogel pomagati soigralcem. Žurnal24 main
V četrtem kolu košarkarske lige UPC so glavni favoriti za državni naslov, košarkarji Uniona Olimpije, šele po podaljšku strli odpor Zlatoroga. Helios in Krka do zmage v zadnjih minutah.

Pivovarski dvoboj je bil odločen šele po podaljšku, zmaji pa so, tudi zaradi težav Laščanov z osebnimi napakami, zmagali s 86:83. "Prek Jasmina Hukića smo izsilili podaljšek in tudi s pomočjo sreče slavili zmago. Še vedno me moti neresen pristop nekaterih igralcev. To tekmo moramo pozabiti in se dobro pripraviti na naslednjega nasprotnika," je po tekmi dejal trener zmajev Jure Zdovc.

Težave Heliosa in Krke
Precej težav so tokrat imeli tudi vodilni Domžalčani, saj je bil Geoplin Slovan dolgo na pragu presenečenja. Helios si je četrto zmago (93:89) priigral šele v zadnji minuti tekme. Pri Heliosu sta se v napadu spet najbolj izkazala Američana, ki sta skupaj dosegla 52 točk (Nicholas Jacobson 28, Alvin Snow 24).

Tudi Novomeščani so se morali za zmago v gosteh (88:85) pri Elektri zelo potruditi. Odločilno prednost so si košarkarji Krke priigrali ob koncu tretje četrtine, ko jim je uspel delni rezultat 15:2. V dvoboju Luke Kopra in Hopsov Polzele so na gostujočem parketu zmagali slednji (74:84).