22 ogledov

V dvorani MSG odmevalo: Brooklyn, Brooklyn!

Kirilenko Carmelo Anthony New York Knicks Brooklyn Nets Reuters
Indiana še naprej niza zmage, poraz pa so doživeli aktualni prvaki. Clippersi do novega slavja, Lakersi spet poraženi.

Košarkarji New York Knicks so v lokalnem derbiju Lige NBA doživeli nov poraz. V noči na torek so jih visoko s 103:80 premagali košarkarji Brooklyn Nets. Vnovič je priložnost za igro dobil tudi slovenski košarkar Beno Udrih, ki pa je v štirih minutah zgrešil svoj edini met iz igre, zabeležil pa skok in asistenco.

Pri New Yorku, ki je s 26 porazi na 11. mestu vzhodne konference, je s 26 koši in 12 skoki izstopal Carmelo Anthony, pri Brooklynu, ki je 7. na vzhodu, pa je točko manj dosegel Joe Johnson. Brooklynovi košarkarji so se sicer kar malce pozabavali z Newyorčani, rezervna klop gostov je začela skandirati "Brooklyn, Brooklyn", pridružili pa so se jim tudi navijači pod stropom dvorane Madison Square Garden. "To je bilo zelo lepo," je z malce privoščljivim nasmeškom dejal Brooklynov center Andray Blatche, ki je dosegel 19 točk in 12 skokov.

Prvaki padli v Atlanti

Za presenečenje so poskrbeli Atlanta Hawks, ki so s 121:114 premagali branilce naslova in drugo ekipo vzhoda Miami Heat. Najboljši pri zmagovalcih je bil Paul Millsap s 26 točkami, pri gostih pa je bilo 30 točk LeBrona Jamesa premalo za končni uspeh.

Najboljša ekipa lige Indiana je s 102:94 slavila pri Golden Statu in se še utrdila na vrhu lige s 33 zmagami (trenutno jih ima pet v nizu) in zgolj sedmimi porazi. Najboljši strelec gostov je bil Paul George s 23 točkami.

Zmaga za Clipperse, poraz za Lakerse

Los Angeles Clippers so na krilih razpoloženih DeAndreja Jordana (16 točk, 21 skokov), Blaka Griffina (25 točk), Jamala Crawforda (26 točk) in J. J. Reddicka (20 točk) prav tako v gosteh premagali Detroit s 112:103, Cleveland je doma kljub 21 skokom Andersona Varejãa izgubil proti Dallasu s 97:102, Washington je bil s 107:99 boljši od Philadelphie, Charlotte (Al Jefferson 22 točk, 19 skokov) pa s 100:94 od Toronta.

Memphis je kljub 23 točkam in 20 skokom Zacha Randolpha doma izgubil proti New Orleansu (Anthony Davis 27 točk) z 92:95, Houston je tudi po zaslugi Chandlerja Parsonsa (31 točk) s 126:113 odpravil drugo ekipo zahoda Portland, pri katerem je s 27 točkami in 20 skoki izstopal LaMarcus Aldridge, Chicago pa je tesno s 102:100 ugnal Los Angeles Lakers. Joakim Noah je za zmagovalce prispeval 17 točk in 21 skokov, pri poražencih je Nick Young dosegel 31 točk, Pau Gasol pa 20 točk in 19 skokov.