18 ogledov

V NBA večer domačih moštev

Chicago je zaustavil Dallas. (Foto: Reuters) Žurnal24 main
V ligi NBA so zmagale vse tri domače ekipe; košarkarji Charlotte Bobcats so ugnali Philadelphio 76'ers s 100:97, Chicago Bulls Dallas Mavericks z 82:77 in Portland Trail Blazers LA Clippers s 108:93.

D.J. Augustin je bil eden ključnih mož za zmago Charlotte, saj je ob osmih podajah in štirih skokih dosegel zanj rekordnih 31 točk, še več pa so bili vredni trije zadeti prosti meti v zadnjih 11 sekundah. Gerald Henderson (11 točk) sicer ni začel v prvi peterki, bil pa je na parketu v zadnjem delu igre in je prispeval tri odločilne mete iz skoka pod košem. S tem so se gostitelji oddolžili tekmecem za poraz pred štirimi dnevi, ko je Philadelphia zmagala po podaljšku. Gostom ni pomagal niti Thaddeus Young, ki je 15 od svojih 21 točk dosegel v zadnji četrtini, saj je Andre Iguodala (19 točk) v zadnji minuti zgrešil prosti met in poskus pod obročem.

V Chicagu je bil Derrick Rose kljub katastrofalnemu metu (9:28) s 26 točkami (9 podaj, 7 skokov) prvi strelec gostiteljev, pri katerih nihče izmed preostalih igralcev ni dosegel dvomestnega števila košev. Rose je zaradi poškodbe in odsotnosti Carlosa Boozerja dobil več priložnosti za napadalne akcije kot običajno. Na drugi strani je bil najučinkovitejši Nemec Dirk Nowitzki (19).

LaMarcus Aldridge in Wesley Matthews sta za Portland dosegla po 28 točk za četrto zaporedno zmago njune ekipe, ki je do zanesljive zmage prišla s 56-odstotnim metom iz igre ter z delnim izidom 18:6 v zaključku dvoboja. V dresu Los Angeles Clippers sta se je najbolj izkazala Eric Gordon (35 točk), čeprav je igral s poškodovanim prstom, in Blake Griffin (20 točk, 18 skokov).