17 ogledov

V polfinale brez Jagode in 1.300 evrov

Jure Zdovc sodnik
1/28
Četrtfinalna tekma med Olimpijo in Krko se je po treh podaljških končala s 122:113 za zmaje. Zaradi incidenta so zmaji kaznovani s 1.300 evri, Goran Jagodnik pa ne bo smel igrati v polfinalu.
Zaključek drugega podaljška je prinesel vrsto kazni: tehnične napake so dobili Ožbolt, Pavič in Zdovc, izključeni pa so bili Daneu, Jagodnik in Zdovc. Komisar tekme je po koncu določil, da Goran Jagodnik v polfinalu za Olimpijo ne bo smel igrati, Daneu pa ne bo smel biti na klopi. Poleg tega je izrekel še vrsto denarnih kazni: sto evrov za Krko in 1.300 evrov za Olimpijo. Za primerjavo: Chris Paul je zaradi verbalnega napada na sodnika ta teden v ligi NBA dobil 15 tisoč ameriških dolarjev kazni.

V četrtfinalu pokala Spar sta se v Podnu v Škofji Loki merila slovenska kluba iz lige NLB, Krka in Union Olimpija. Po treh podaljških so zmagali Ljubljančani. Novomeščani so hitro povedli z 11:3, a so zmaji s štirimi trojkami ujeli priključek (12:15). Ljubljančani so izgubljali skok, Kenny Gregory pa zaradi težav s hrbtom ni bil pravi. Tako je bilo sredi druge četrtine 24:20 za Krko. Ko se je v igro vrnil Kevinn Pinkney in je Gregory le začel zadevati, je v zadnjih štirih minutah polčasa Olimpija naredila preobrat. Z 12 točkami Saše Ožbolta so zmaji po 20 minutah vodili s 37:31.

Začetek drugega polčasa je pripadel Krkašem, ki so zadevali en koš za drugi (Zoran Dragić je bil kar nekajkrat podoben bratu Goranu Dragiću). Na drugi strani so zmajem žoge polzele iz rok in tretjo četrtino so izgubili z 11:27. Kriza ekipe iz Stožic se je nadaljevala do 34. minute, ko je bilo na semaforju 52:71. A če zna kdo pripraviti preobrat, je to Olimpija. Na krilih Ožbolta so ujeli priključek (76:78). Ta je imel tudi zadnji napad. Uspelo mu je izsiliti tri proste mete, a je zadel le dva. Bilo je 78:78 in tekma je šla v podaljšek.

A drama se je šele začenjala! Spet so bolje začeli Novomeščani, Ljubljančani pa so morali brez Ožbolta (29 točk in pet osebnih) loviti priključek. Ko se je iztekal podaljšek, so usodo dali v roke Dinu Muriću. Zadel je za tri! Zmaji so že rajali! Prehitro! Sodnik je pokazal, da je Dino prestopil in priznal le dve točki. S klopi Olimpije se je zaslišal krik: "Kraja!" In sodnik je piskal tehnično. Zmajem je prekipelo. Še celo trener Jure Zdovc je odrinil sodnika, tudi Goran Jagodnik je imel pesti na enemu od sodnikov. Tako je Goran Ikonić po izključitvah zadel pet prostih metov in v drugi podaljšek so šli Krkaši s prednostjo 92:87.

Brez Zdovca, Jagodnika in Ožbolta ... Ne, Olimpija ni bila v izgubljenem položaju. Dino in Vlado Ilievski (do konca 28 točk) sta zaigrala odlično in zmaji so v 50. minuti vodili za tri. A zgodil se je naslednji preobrat, tokrat v režiji bivšega zmaja – Dušan Djordjević je v zadnji sekundi zadel trojko in izsilil tretji podaljšek (104:104). V njem pa Krkaši niso mogli ničesar več: zmaji so še naprej igrali agresivno, sami pa so zapravljali napad za napadom (119:104). Po 55 minutah oziroma skoraj treh urah je Olimpija s 122:113 le napredovala v polfinale, kjer jo v soboto čaka Zlatorog. Ta je bil na krilih Vladimirja Panića (25 točk) z 79:72 boljši od Geoplina Slovana.