0 ogledov

V Torontu 39 točk Jamesa

LeBron James (Cleveland) in Chris Bosh (Toronto) na obračunu v Air Canada Centru Žurnal24 main
Osem srečanj je bilo odigranih v nedeljo zvečer v ligi NBA. Nesterovič je s Torontom v končnici klonil proti Jamesovemu Clevelandu, Vujačič se je z LA Lakerski veselil zmage nad Indiano.

LA Lakers : Indiana 112:96

Z izjemno moštveno igro so Los Angeles Lakersi v nedeljo zvečer nadigrali Indiana Pacerse in z rezultatom 112:96 prišli do 21 zmage v sezoni oz. Do 12 v zadnjih 15 srečanjih. Srečanje je v tretji četrtini spreobrnil Kobe Bryant , ko je dosegel 12 od svojih 26 točk. Znova je napredek v svoji igri dokazal Andrew Bynum , ki je zbral 23 točk in 12 skokov. Dvojni dvojček je s 13 skoki in prav toliko točkami dosegel še Lemar Odom . Že desetič letos so imeli Lakersi uspešnost meta nad 50 odstotkov. Saša Vujačič zaradi težav z gležnjem in hrbtenico ni igral že na drugi tekmi, podobno kot tudi ne Vladimir Radmanovič .

Iverson (Denver) je proti svojim nekdanjim sooigralcem (Philadelphia) - 38 točk. © AFP

LeBron James je Cleveland Cavelierse pripeljal do zmage 93:90 na gostovanju pri Toronto Raptorsih , potem ko je v zadnji četrtini dosegel 24 od svojih 39 točk. Še nikoli v zgodovini Clevelanda kateri od njihovih košarkarjev v četrtini četrtini ni dal toliko točk. "Bilo je kot, da bi popolnoma sam metal na treningu,“ je po srečanju v Air Canada Centru dejal James, hvale na njegov račun je sejal tudi trener Mike Brown : "LeBron je bil v četrti četrtini izjemen. Prevzel je vajeti v svoje roke in breme zmage na svoj hrbet. Kakšna fenomenalna, fenomenalna predstava.“ Meddrugim je zadel tri trojke, dve eno za drugo s katerima je zaostanek z 78:80 spreobrnil v prednost 84:80. Prvi strelec Toronta je bil s 23 točkami (20 jih je dal v drugi četrtini) Chris Bosh . Na parket se je vrnil Rašo Nesterovič in v dobrih 14 minutah dosegel štiri točke ter po dve podaji in skoka.

Na ostalih srečanjih nedeljskega večera: Dallas je z 101:78 nadigral Minnesoto , Dirk Nowitzki je dal 30 točk; Memphis je na krilih Pauja Gasola (28 točk, 13 skokov) prizadejal nov poraz Miamiju ; Tony Parket (26 točk) in Tim Duncan (17 točk, 17 skokov) sta bila najzaslužnejša za zmago San Antonija 88:82 nad LA Clippersi ; še naprej melje Denver , tokrat je Allen Iverson za zmago 109:96 svojemu nekdanjemu klubu Philadelphiji nasul 38 točk; Washington je slavil proti Seattlu ; Milwaukee pa na gostovanju v Charlottu .