51 ogledov

Velika vrnitev Dragićevega Milana

Zoran Dragić EA7 Milano EPA
V najmočnejšem evropskem košarkarskem tekmovanju so v četrtek odigrali pet tekem 21. kola.

Pri ekipi EA7 Milano je gostovala Darüşşafaka in iz rok izpustila visoko prednost ter moštvu Zorana Dragića dopustila preobrat za tesno zmago (89:87).

Turki so po prvi četrtini vodili za štiri, ob polčasu za 13, sredi tretjega dela igre pa že za 25 točk. A Italijani niso vrgli puške v koruzo, izsilili so živčno končnico in se na koncu veselili svoje sedme zmage.

Za Milano sta Davide Pascolo in Krunoslav Simon dosegla po 15 točk, Hrvat je dodal še šest skokov in štiri asistence. Zoran Dragić je v 11 minutah vpisal dve točki in eno asistenco. Pri poražencih je bil najboljši Brad Wanamaker z 20 točkami in šestimi asistencami.

Fener ima recept za CSKA

Derbi kola je bil odigran v Carigradu, kjer je Fenerbahçe še drugič v sezoni premagal moskovski CSKA (77:71) in dodatno zapletel situacijo na vrhu lestvice.

Prvi polčas je bil večinoma izenačen, Turki pa so se odlepili sredi tretje četrtine in v napeti končnici ohranili prednost ter prišli do zmage.

Za Fener je bil najbolj učinkovit Ekpe Udoh s 15 točkami in 11 skoki, za CSKA, ki je zaigral brez Miloša Teodosoića, je bil najboljši Nando de Colo s 23 točkami in štirimi asistencami.

Olympiacos vse opravil po desetih minutah

Olympiacos ostaja v boju za prvo mesto, tokrat je rutinirano slavil na gostovanju pri Unicsu (75:90), čeprav je igral brez Vassilisa Spanoulisa. Grki so praktično vse odločili že v prvi četrtini, ki so jo dobili za dvajset točk, nato pa Ruse držali na varni razdalji.

Za Unics je Keith Langford vpisal 25 točk in sedem asistenc, za Oly pa je 25 točk prispeval Erick Green, 20 pa Georgios Printezis.

Barcelona klonila v Kaunasu

Žalgiris se še ni odrekel boju za Top8, na domačem parketu je ugnal letos sila skromno Barcelono (89:85). Po začetnem vodstvu Kataloncev so domači prešli v vodstvo in v odločilnih trenutkih ohranili mirne živce za nov par točk.

Za Litovce sta Lukas Lekavičius in Edgaras Ulanovas dosegla po 17 točk, slednji je dodal še pet skokov in štiri asistence. Za Barcelono je Juan Carlos Navarro 17 točkam dodal štiri asistence.

Nikolić brez minut ob zmagi

Brose Bamberg je prišel do svoje osme zmage v letošnji sezoni, doma je na kolena spravil vse slabši telavivski Maccabi (90:75). Po prvem polčasu je bilo tesno, Nemci pa so do ključnega naskoka prišli v tretji četrtini.

Za Brose, pri katerem Aleksej Nikolić ni igral, je Janis Strelnieks dosegel 25 točk in štiri asistence, Darius Miller je dodal 17 točk. Za Maccabi je Andrew Goudelock prispeval 22, D.J. Seeley pa 19 točk.