15 ogledov

Velika zmaga za vsestranskega Dragića

Goran Dragić EPA
Goran Dragić se je znova izkazal z vsestransko igro (devet točk, šest skokov in sedem podaj) in Houstonu pomagal do visoke zmage proti Washington Wizards (103:76), na parketu tudi Beno Udrih (dve točki), ki je z Milwaukee Bucks klonil proti Chicago Bulls. Po poškodbi se je s sijajno predstavo vrnil Dwyane Wade (28 točk).

V severnoameriški košarkarski ligi NBA sta v noči na soboto na parket stopila oba Slovenca čez lužo, Beno Udrih in Goran Dragić. Slednji je s svojo ekipo Houston Rockets v domači dvorani gostil Washington Wizards in slavil visoko zmago s 103:76. Ljubljančan je k slavju v 25 minutah prispeval devet točk, šest skokov in sedem podaj.

Dragić je po uspešnem nastopu prek Twitterja sporočil: "To je bila za nas velika zmaga proti Washington Wizards! Dajmo, osvojimo še eno jutri proti NY Knicks!"

Udrih pa je v dresu Milwaukee Bucks gostoval pri ekipi Chicago Bulls, ki je v domači dvorani na krilih 34 točk Derricka Rosa zmagala s 107:100. Udrih je v 19 minutah na parketu v statistiko vpisal dve točki, štiri podaje in ukradeno žogo. Najbolj razigran košarkar Milwaukeeja je bil Brandon Jennings s 25 točkami in sedmimi skoki. Biki so po še 17. zmagi v sezoni zadržali prvo mesto v prvenstvu NBA.

Izjemna vrnitev Wada

Večer je bil v znamenju velike vrnitve zvezdnika Dwyana Wada. Slednji je zaradi zvina desnega gležnja izpustil šest tekem, takoj po vrnitvi pa je v dresu Miamija na tekmi proti New York Knicks zbral kar 28 točk. Miami Heat je zmagal z 99:89. "Njegova hitrost in okretnost na parketu sta me povsem presenetili, a zgolj zato, ker je zadnjih šest tekem počival. Odigral je tako dobro, kot da bi igral ves ta čas," je bil po dobri predstavi Wada navdušen njegov soigralec, LeBron James. Slednji je k zmagi dodal 31 točk, osem skokov in sedem podaj, Chris Bosh pa 13 točk. Gosti so sicer proti najboljši ekipi severovzhodne skupine nastopili brez prvega strelca Carmela Anthonyja, ki ima lažje poškodbe prsta, zapestja in gležnja.

V zvezni državi Michigan je blestel košarkar Atlante Joe Johnson, ki je 28 od svojih skupaj 30 točk dosegel v drugem polčasu, vključno s trojko za izenačenje 1,9 sekunde pred koncem rednega dela. Na koncu so košarkarji Atlante, ki so podaljšek izsilili z nekaj uspešnimi trojkami v zadnji minuti rednega dela, po podaljšani igri s 107:100 premagali Detroit. Prvi strelec gostiteljev je bil Greg Monroe z 22 točkami.

Dallas Mavericks so doma v Teksasu s 116:101 premagali Utah Jazz. Roddy Beaubois je v svojem prvem nastopu v sezoni za zmago dosegel 22 točk. Nekdanji košarkar jezernikov Lamar Odom je k zmagi dodal 19 točk. Vse od prihoda iz Los Angelesa ob začetku sezone ni našel prave forme, tokrat pa je navdušil gledalce. Odom je tudi tokrat tekmo začel namesto prvega zvezdnika Dallasa Nemca Dirka Nowitzkija, ki je počival še četrto tekmo zapored zaradi poškodovanega kolena.