0 ogledov

Veliki trije postali štirje: debitant Cole rešil Miami

Cole James LeBron Miami Heat Boston Celtics NBA Reuters
LeBron James? Ne. Dwyane Wade? Ne. Chris Bosh? Tudi ne. Pravilen odgovor: novinec Norris Cole je bil junak Miami Heat na tekmi proti Boston Celtics, na kateri je domači debitant dosegel 20 točk, od tega kar 14 v zadnji četrtini (115:107). Los Angeles Lakers na zadnji tekmi večera premagali Utah Jazz in zmagali prvič v sezoni (96:71).

Novinec Norris Cole, presenetljivi izbor Miami Heat na zadnjem draftu, je na domači tekmi proti Boston Celtics zasenčil tudi nedotakljivo trojico vzhodne obale. Vročica je z zmago nad pokrpanimi gosti, ki so doživeli še drugi zaporedni poraz, nadaljevala svoj navdušujoč začetek sezone, čeprav so jim gostje po zanesljivem vodstvu za 15 točk ob polčasu nato povzročali preglavice vse do konca tekme. Razlika se je v zadnjih treh minutah znižala na ravno toliko točk, takrat pa je zgoraj omenjeni Cole, ki se je šolal na Cleveland Statu, pokazal izjemno zbranost in nasul kar 14 od svojih 20 točk, zaradi česar si je prislužil tudi pohvale svojega clevelandskega rojaka LeBrona Jamesa.

"Če bi bil to ameriški nogomet, bi po koncu tekme dobil žogo," je dejal James. Cole je med drugim zadel tudi ključno trojko, ki je uničila sanje po vrnitvi Bostona. "Ta fant je eden izmed tistih nebrušenih diamantov, eden tistih fantov, ki so zelo zreli, in vedeli smo, da se v njem skriva biser," je pristavil Dwyane Wade, ki je tekmo vseeno zaključil s 24 točkami in osmimi podajami.

"Največja stvar je bila, da je bil sposoben vreči tiste mete, pri katerih se ni ustrašil trenutka. On je eden tistih igralcev, ki misli, da je to tisto, kar mora početi. Vidimo fanta, ki se ne boji trdega dela, in ki od prvega dne že vodi 'šov' in lahko reče fantom, kot sva jaz in LeBron, naj se mu umakneva. To je treba spoštovati. Ni se obotavljal, vso tekmo so mu uspevale pomembne akcije in že zelo dolgo nisem bil v ekipi s fantom, ki bi počel kaj takega tako pogosto. Jaz sem bil zadnji," je še pristavil Wade.

Cole se je po tekmi kljub vsemu izognil natolcevanju, da zdaj v Miamiju igra "velika četverica". "Naj vas ne ponese, še vedno se učim. Zame je bila to velika tekma, ampak ti fantje so v zadnjih letih dokazali, da so v tej ligi dominantni igralci, jaz pa se še vedno učim, še vedno izboljšujem," je dejal Cole. To je bila Miamijeva druga zmaga na začetku skrajšane sezone, potem ko so na prvi tekmi opravili z maščevanjem Dallas Mavericks za poraz v lanskem finalu.

Udrih Rubio Milwaukee Bucks Minnesota Timberwolves NBA | Avtor: EPA EPA
Boston še naprej igra brez poškodovanega Paula Piercea, prvega igralca pa Kelti še kako pogrešajo. Trener Doc Rivers je po tekmi priznal, da mu je Heate uspelo zmesti tudi s consko obrambo, kar pa na koncu ni bilo dovolj za veliki povratek. "Igralcem sem rekel, da nas bo na neki točki v tekmi to pripeljalo nazaj v igro, saj nihče ne misli, da bomo kdajkoli igrali consko obrambo. To jih je spravilo na pete," je po tekmi povedal Rivers.

Brown in Lakers lažje dihajo: brez 0-3

Kobe Bryant s 26 in Pau Gasol z 22 točkami ter devetimi skoki sta proti Utah Jazz preprečila tretji zaporedni poraz Los Angeles Lakers, ki bi pod novim trenerjem Mikom Brownom pomenil enega najslabših začetkov sezon v novejši zgodovini Jezernikov (96:71). Da je bila mera polna je 14 točk dodal še Metta World Peace in v L. A. je spet vse ... Mirno? Odločilna je bila tretja četrtina, ki so jo domači dobili s 30:15.

Beno Udrih je z Milwaukee Bucks doma ugnal Minnesoto Timberwolves in v 16 minutah dosegel osem točk (98:95). Domače občinstvo je podobno kot v Miamiju navdušil novinec, izbor drugega kroga na draftu Jon Leuer, ki je nekaj več kot minuto pred koncem dosegel ključne točke za zmago in napovedal svojo zvezdniško prihodnost v Milwaukeeju.