16 ogledov

Veliki trio znova dolgih nosov

James, Wade in Bosh zelo zadovoljno zrejo na zadnjih osem tekem. Vse so zmagali.
1/13
Sobotni večer v ligi NBA je prinesel novi poraz Miamija, za katerega so tokrat poskrbeli Dallas Mavericks. Skrušeno je igrišče zapustil tudi Beno Udrih, ki je s Sacramentom moral priznati premoč Chicagu.

Sacramento
je izgubil proti Chicagu s 85:96, Beno Udrih je v 27 minutah dosegel pet točk in imel še dva skoka in tri podaje.

Čeprav je Minnesota izgubila proti Golden Statu, pa je znova zablestel Kevin Love, ki je za obito žogo uspešno skočil kar 22-krat, ob tem pa dosegel še 21 točk.

S pomočjo serije 13:0 na začetku tretje četrtine je Dallas s 106:95 premagal Miami. Ključna je bila predvsem obramba, čeprav se je Vročica kasnejšim zmagovalcem v zadnji četrtini približala na pet točk zaostanka. Stvari sta nato v svoje roke z nekaj koši prevzela Dirk Nowitzki in Caron Butler. LeBron James je sicer dosegel 23 točk za Miami, vendar zadel le pet od 19 metov iz igre. James, Dwyane Wade in Chris Bosh so sicer poskrbeli za 67 od 95 točk Miamija, vendar tudi za 13 od 15 izgubljenih žog. Butler je bil najboljši strelec Dallasa prav tako s 23 točkami. Mavericks imajo razmerje zmag in porazov 12:4, Miami pa 9:8.

"Potrebovali smo sestanek, potem ko smo se pogovorili, se počutimo bolje. Težko je zaradi tega, ker vem, koliko je moštvo sposobno in kakšne cilje smo si zadali, ko smo prišli skupaj,“ je po srečanju dejal Wade.

Že pred tekmo je lastnik Dallasa Mark Cuban razlagal, kako si je tudi prek SMS-sporočil, ki jih je pošiljal LeBronu Jamesu poleti obupno prizadeval, da bi ta pristal pri Teličkih: "Povedal sem mu, da mora priti v ekipo, ki je že na visoki ravni."