39 ogledov

Visok poraz Krke, tesna zmaga Olimpije

Union Olimpija Zadar Union Olimpija/Aleš Fevžer
V 13. kolu regionalne košarkarske lige je Union Olimpija doma premagala Zadar (78:76), Krka pa je izgubila na gostovanju pri Ciboni (88:65).

Košarkarji Uniona Olimpije so ta teden postali nekakšne ptice selivke, saj so domače tekme v petih dneh igrali na treh lokacijah: evropsko tekmo v sredo v Stožicah, državno prvenstvo v petek na Ježici, danes pa so se preselili v svoj nekdanji dom v Tivoliju.

Zadnje kadrovske spremembe so od petka iz tabora zeleno-belih odnesle Marka Mladjana in Rusa Semjona Šaškova, kljub kratki klopi pa so domači dobro začeli in po manjši krizi sredi polčasa tudi dobili polovico tekme.

Uspelo jim je nadoknaditi zaostanek po delnem izidu Zadra 9:0, potem so se razigrali še sami in prišli do vodstva, predvsem po zaslugi dveh zaporednih trojk Mirka Mulalića ob izteku prve polovice tekme za 45:37.

V nadaljevanju so dogajanje na sicer zelo redko zasedenih tribunah Tivolija "popestrili" gostujoči navijači, ki so z megleno zaveso po uporabi pirotehnike poskrbeli za krajšo prekinitev. Po tej so se bolje znašli njihovi ljubljenci in s sedmih točk zaostanka prišli do vodstva.

V zadnjem delu sta bili ekipi povsem skupaj, tehtnica se je pred zadnjo minuto rahlo nagnila na stran Zadra. A v loteriji prostih metov, ki so zaznamovali obdobje do izteka tekme, so bili spretnejši in srečnejši domači, Zadar pa je po zaostanku 76:78 zapravil zadnji napad za morebitno izenačenje in zmaga je ostala v Ljubljani.

Pri gostih je bil najboljši Ivan Marinković s 17 točkami, pri Ljubljančanih pa je bil neustavljiv Nikola Jankovič s 24, po 12 sta jih dosegla Brandon Jefferson in Mulalić.

Novomeščani brez moči v Zagrebu

Dominique Elliott Cibona Krka | Avtor: Cibona/Karla First Cibona/Karla First

Košarkarji Krke so doživeli peti zaporedni poraz v ligi ABA, skupno osmega, tako da so decembra še brez uspeha. Zadnje zmage se se veselili 23. novembra v državnem prvenstvu, od tedaj pa so izgubili štiri tekme v ligi ABA in eno v ligi Nova KBM.

Začetek negativnega niza sovpada s poškodbo prvega strelca Marka Lukovića (povprečje 17,5 točke, osem skokov), ki se Krki še posebej pozna v igri pod obročema. Cibona je tokrat skok dobila z 32:18, vprašanje o zmagovalcu pa je več ali manj rešila že v prvem polčasu.

Dvomestnega zaostanka Krka v nadaljevanju ni spravila na enomestno številko; še najbližje je bila v tretji četrtini, ko se je razlika za trenutek spustila na 13 točk.

Pri Krki sta največ točk dosegla Američana Dominique Tequan Elliott (15) in Ronald Lee Curry (13), v vrstah Cibone pa sta lep delež k zmagi dodala slovenska igralca Žan Mark Šiško, ki je ob stoodstotnem metu dosegel 15 točk, ter Nebojša Joksimović, ki je bil ob sedmih točkah prvi podajalec Zagrebčanov (6).