10 ogledov

Vrnil se je LeBron, izgubili četrto v nizu

Pravi, da še nima pravega ritma za met z razdalje. LeBron James. (Foto: Reuters) Žurnal24 main
LeBron James se je vrnil po lažji poškodbi gležnja, zgrešil trojko za zmago in Miami Heat so vnovič izgubili – 89:93 po podaljšku proti Atlanti Hawks. To je njihov četrti zaporedni poraz.

Miami Heat imajo najslabši niz v sezoni. Poraz 89:93 proti Atlanti Hawks je njihov četrti v nizu. Kar jih lahko najbolj skrbi: pogosto izgubljajo tesne končnice (tokrat po podaljšku). Na tekmah z manj kot petimi točkami razlike je Vročica dobila le eno, sedem pa jih je izgubila. Na drugi strani pa Hawks blestijo prav v izenačenih zaključkih (osem zmag, štirje porazi). Če se je za prejšnja dva poraza govorilo, da je zanju kriva odstotnost LeBrona Jamesa, to zdaj ne more biti opravičilo. James se je po lažji poškodbi gležnja vrnil, zadel 34 točk in imel 10 skokov, a je obenem zgrešil trojko za zmago ob koncu rednega dela igre in nato ob zaostanku za dve točki še v izdihljajih podaljška. Glavni razlog za poraz je bila igra pod košem – imeli so vsega 16 skokov, njihov prvi center Joel Anthony pa sploh ni vrgel na koš.