24 ogledov

Vroči Vujačić. Akcija večera: Dragić!

Blake Griffin, Chirs Bosh in LeBron James
1/11
Saša Vujačić je dal 19 točk, a Nets so izgubili proti Sunsom 109:118. Goran Dragić je prispeval devet točk in imel akcijo večera (poglejte v videu). Presenečenje večera: Clippers so premagali Heate!
28. poraz je bil za Sacramento Kings pri Boston Ceticsih neizbežen (95:119). Beno Udrih je v 30 minutah dal 16 točk. Osem Keltov je imel več kot 10 točk!

Ustavili Heate!
Dobili smo odgovor. Trinajst zaporednih gostujočih zmag Miami Heatov so prekinili Blake Griffin in njegovi Los Angeles Clippers. Za svojo šele 13. zmago so jih premagali s 111:105 (pa čeprav je vsak od treh kraljev imel več kot 25 točk). Za Heate je to 10. poraz, medtem ko imajo 30 zmag. Sicer je bil prvi strelec ekipe iz Staples Centra Eric Gordon (26 točk), a izstopal je kdo drug kot novinec Griffin, ki je prispeval 24 točk in pobral še 14 žog v skoku. Zanj je to 30. dvojni dvojček – na 37. tekmi! Po slabem začetku sezone so Clippers vse bolj vroči: dobili so tretjo tekmo zapored in osmo na zadnjih 11 srečanjih. In ne le, da so premagali eno od treh ta hip najboljših ekip, premagali so jih v napeti končnici. Heati so vodili večji del tekme, nakar so štiri minute pred koncem s šestimi zaporednimi točkami Clippers povedli 103:95 in grizli do konca za tako želeno zmago.

Kaj je novega v zadevi Carmelo Anthony? Pravijo, da je kača! Očitno v kupčijo za prestop k New Jersey Netsom ne po privolil in raje do konca sezone ostal pri Denver Nuggets, poleti pa kot prosti igralec odšel v New York Knicks. To mu je v sredo javno predlagal sam Amare Stoudemire!

Vujačič vs. Dragić
Phoenix Suns
so se pobrali po visokem porazu z Denver Nuggets in v noči na četrtek po podaljšku s 118:109 premagali New Jersey Nets. Steve Nash je imel 23 točk (10 v podaljšku) in 16 podaj, Vince Carter je s 23 točkami odigral najboljšo tekmo za svoj novi klub in Sonca so v četrti četrtini izničila zaostanek za 15 točk ter tekmo dobila v podaljšku. "To je bila tekma, na kateri smo po torkovem porazu morali zmagati in to smo tudi storili. Nismo igrali dobro, smo se pa borili. To je od nas zahteval trener," je dejal Nash. In slovenski dvoboj? Dobil ga je Saša Vujačić, ki je igral kar 37 minut (v prvi peterki zanj sicer še ni prostora) in zbral 19 točk (najboljši strelec ekipe). Goran Dragić je v 29 minutah prispeval devet točk in imel pet podaj (eno več od Vujačića).

Nikar ne spreglejte! Neverjetna podaja Dragića med nogama Robinu Lopezu je bila izbrana za akcijo večera! Poglejte jo tukaj! Gogiju podaja med nogama ni uspela prvič! Poglejte, kako je pred časom tako podal Hakimu Warricku: