Vročica: peta zaporedna zmaga Miamija

1/13
V ligi NBA je moštvo Miami Heat vendarle našlo formo in proti Milwaukeeju slavilo petič zapored. Beno Udrih je znova izgubil. Tokrat proti LA Clippers, slovenski organizator pa je dosegel dve točki.

Sacramento
je v 19 tekmah slavil le štirikrat. Od Bena Udriha in druščine so bili boljši tudi LA Clippers, in sicer z 98:91. Udrih je v 28 minutah dosegel bori dve točki in imel še dva skoka, tri podaje, eno ukradeno in dve izgubljeni žogi.

Miami Heat so si očitno opomogli. Proti Milwaukeeju so namreč dosegli peto zaporedno zmago (88:78), kar je njihov najdaljši zmagovalni niz sezone. Dwyane Wade se je izkazal s 25 točkami in 14 skoki, kolikor je njegov rekord kariere. LeBron James je dosegel 17 točk, Heat pa so pohvalno igrali tudi v obrambi in Jelenom dovolili le 34-odstotni met iz igre.

"Takšna obramba izraža identiteto ekip. Jasno nam je, da za zmage potrebujemo dobro obrambo, zlasti na gostovanjih. In ne le obrambo, tudi skoke. Tokrat smo kot moštvo odlično skakali," je dejal Wade. Statistika kaže, da ima še kako prav. Od 11 tekem, kjer so Heat nasprotnikom dovolili 90 točk ali manj, so jih dobili kar 10.

Trener Erik Spoelstra pa je dodal: "Bili smo pod psihološkim pritiskom, prepričan sem, da bi nam takšna serija lahko uspela že prej." Rezervist Corey Maggette je za Milwaukee prispeval 20 točk, Andrew Bogut pa 11 točk in 13 skokov.

Liga NBA:

LA Clippers : Sacramento 98:91
Gordon 29, Gomes 17, Griffin 11 sk.; Casspi 21, 10 sk., Evans 16, Udrih 2 t., 3 pod. in 2 sk. v 28 minutah

Milwaukee : Miami 78:88
Maggette 20, Jennings 13, Bogut 11, 13 sk.; Wade 26, Arroyo 18, James 17, Bosh 16, 12 sk.

Toronto : Indiana 100:124
Calderon 21, Johnson 15, 9 sk.; Rush 26, Granger 21, 9 sk.

Orlando : Atlanta 74:80
Carter 18, Howard 14, 10 sk.; Smith 19, 13 sk., Horford 16, 10 sk.

New York : Minnesota 121:114