39 ogledov

Vsi Slovenci v NBA odlični

Beno Udrih zaenkrat ostaja v Sacramentu. (Foto: EPA)
1/19
V košarkarski ligi NBA so na parket stopili vsi trije Slovenci in vsi zmagali. Beno Udrih, Saša Vujačić in Goran Dragić so za svoja moštva skupaj dosegli kar 57 točk.

Največ med Slovenci, 25 točk, je v zmagi Sacramenta na gostovanju pri Milwaukeeju (97:90) dosegel Beno Udrih. Udrih je bil za Marcusom Thorntonom (27 točk) drugi strelec  Kraljev. V 43 minutah je zbral še po šest skokov in podaj, iz igre pa je metal 50-odsotono (8-16). Sacramento, ki je na turneji petih gostovanj, je zmagal že dve od treh tekem in si s tem nekoliko opomogel od grdega poraza proti Chicagu za 40 točk, kar je bil njegov najvišji poraz v zadnjih dveh letih. Z zmago so Bucksom, ki zasedajo deveto mesto na Zahodu, zaprli vrata za končnico.

Zmage na gostovanju so se veselili New Jersey Nets, ki so po podaljšku z 98:94 premagali najslabše moštvo lige Cleveland. Mrežice so se izkazale z ekipno igro, saj so vsi člani prve peterke dosegli vsaj 10 točk, rezervist Travis Outlaw se je ustavil pri 17 točkah. Še točko več od rezervista so dosegli kar trije košarkarji, med njimi tudi Saša Vujačić, ki je na parketu prebil 43 minut, v tem času pa v statistiko vpisal še pet skokov in dve podaji. Mariborčan je iz igre zadel sedem metov in 14 poskusov, štirikrat je bil uspešen tudi za tri točke.

Zmagal je tudi Houston Gorana Dragića, ki je pred domačimi navijači s 131:112 premagal Golden State. Ljubljančan je tekmo začel na klopi, nato pa mu je trener namenil 19 minut, ki jih je dobro izkoristil in ob 80-odstotnem metu iz igre (4-5) in stoodstotnem za tri točke (2-2) dosegel 14 točk, imel pa še skok in dve podaji.