8 ogledov

Vujačić bo imel čas za Šarapovo

Saša Vujačić, ki je pri Lakers vedno imel dolgo sezono, bo pri New Jersey Nets k Žurnal24 main
Saša Vujačić pri New Jersey Nets doživlja preporod, to pa ne velja za Mrežice, ki so na gostovanju pri New Orleans Hornets izgubili že enaindvajsetič v sezoni.
Sloviti ameriški košarkarski trener Larry Brown ni več trener moštva Charlotte Bobcats v ligi NBA. Sedemdesetletni strokovnjak je moral odstopiti zaradi slabih rezultatov, predsednik kluba in izvršni direktor Michael Jordan pa še ni imenoval njegovega naslednika. Charlotte je v tej sezoni dosegel devet zmag in doživel 19 porazov.

Košarkarji New Orleans Hornets so bili pred domačimi navijači s 105:91 boljši od New Jersey Nets. Pri poražencih je novopečeni član Mrežic Saša Vujačić v 25 minutah dosegel 12 točk.

Mariborčan, ki se je v predmestje New Yorka preselil iz vrst prvakov Los Angeles Lakers, bo imel tokrat kot kaže krajšo sezono, saj so Netsi v 30 tekmah zmagali le devetkrat in so na Vzhodu šele trinajsti. K novim zmagam pa ne pripomorejo niti dobre predstave Vujačića, ki je v igro vstopil s klopi in imel 50-odstotni met, zbral pa je še po dve podaji ter dve ukradeni in izgubljeni žogi.

Gostje, pri katerih sta bila od Vujačića strelsko bolj razpoložena zgolj Devin Harris (21 točk) in Brook Lopez (16 točk), so pred zadnjo četrtino zaostajali že za 20 točk. Sršeni, ki so v zadnjih tekmah izgubili nekaj tesnih končnic, so v zadnji četrtini popustili in dovolili, da jo gostje dobijo za sedem točk. Vseeno pa niso dopustili, da bi ti v zadnjih minutah odločali o svoji usodi.

"Videlo se je, da so po zadnjih nesrečnih porazih lačni zmage. Popolnoma so nas nadigrali. To ni bila ena naših boljših noči," je po porazu dejal trener New Jerseyja Avery Johnson.

San Antonio Spurs je dosegel 25 zmago, kar je najboljši izkupiček v dosedanjem delu lige NBA.

Kelti do 14. zaporedne zmage
Kelti so dosegli že 14. zaporedno zmago, tokrat so na domačem igrišču ukanili Philadephio. Najboljša ekipa vzhodne konference je za zmago morala preliti ogromno znoja, odločilni točki pa je v sami končnici prispeval Ray Allen, z 22 točkami tudi najboljši strelec tekme. Njegov kolega Paul Pierce je zgrešil prvih sedem metov, v drugem pa je dosegel vseh svojih 11 točk. Shaquille O'Neal je tekmo končal s 13 točkami in devetimi skoki, v gostujoči zasedbi pa je bil najbolj učinkovit Elton Brand s 16 točkami in 12 skoki.