17 ogledov

Vujačić bolj vroč kot Šarapova

1/10
Košarkarji New Jersey Nets Saše Vujačića so pred domačimi navijači s 93:88 premagali Memphis Grizzlies, Phoenix Suns Gorana Dragića pa je doma s 107:114 klonil proti Charlottu.

Saša Vujačić je za mrežice v 36 minutah zbral 14 točk, pet skokov in tri podaje in mu gre od prihoda v New Jersey veliko bolje od zaročenke Marije Šarapove, ki je morala kovčke na OP Avstralije v tenisu pospraviti že v osmini finala.

Tekmo v Newarku je v zadnji četrtini odločil Devin Harris, ki je v ključnih trenutkih dosegel kar devet od skupaj 13 točk. O.J. Mayo je tri sekunde pred koncem zgrešil poskus za tri točke, ki bi izenačil tekmo, nato pa je Brook Lopez zapečatil zmago domačih z dvema uspešnima prostima metoma. Skupno je Lopez dosegel 17 točk. Prvi strelec gostiteljev je bil z 19 točkami Anthony Morrow, poleg Vujačića jih je 14 dosegel tudi Kris Humphries. Pri Memphisu je Rudy Gay dosegel 22 točk, Zach Randolph je ob 20 točkah ujel še 16 odbitih žog.

Dragić praznih rok
V Phoenixu je Stephen Jackson dosegel 16 točk od skupaj 23 v drugem polčasu, košarkarji Bobcats pa so vknjižili že četrto zmago v zadnjih petih odigranih tekmah. Za goste je dobro zaigral še Gerald Wallace, ki je v drugem polčasu nanizal 15 točk od skupno 22. Ekipa v zadnjem času, odkar jo na mestu trenerja vodi Paul Silas, ki je zamenjal Larryja Browna, igra precej bolje. Po tokovi zmagi proti Sacramentu so košarkarji Bobcats dobili že drugo tekmo zapored v gosteh, čakajo pa jih še štiri gostovanja. Za Phoenix je bil s 27 točkami in 15 podajami najboljši Steve Nash, Vince Carter pa je na svoj 34. rojstni dan zbral 22 točk, a pretiranega veselja ob četrtem zaporednem porazu proti risom ni imel. Goran Dragić je dosegel pet točk. Sonca so izgubila že tretjo tekmo zapored, njihovi igralci so med drugim zadeli 16 trojk od 32 poskusov.