4 ogledov

Vujačić le opazoval Dragića

Goran Dragić (levo) postaja vse pomembnejši člen Phoenixa, Saša Vujačić (desno)
1/8
Slovenski derbi v košarkarski ligi NBA med Vujačićevimi (ni stopil na parket) Lakers in Dragićevimi Suns (15 točk) so dobili aktualni prvaki, ki so slavili s 114:106. Udrihovih 14 točk.

Saša Vujačić in Goran Dragić sta v lanskem finalu zahodne konference lige NBA uprizorila pravo malo slovensko vojno, kjer odrivanja in vročih besed ni manjkalo. Tokrat pa dvoboja med Mariborčanom in Ljubljančanom nismo videli, vsaj ne na parketu. Vujačić je namreč zmago svojih soigralcev s 114:106 videl s klopi, medtem ko je bil Dragić veliko bolj dejaven. Skupaj je v 18 minutah zbral 15 točk, skok in štiri podaje. Srečanje med Los Angeles Lakers in Phoenix Suns je imelo tudi nekaj slavnostnega pridiha, saj je bil za stratega košarkarjev iz mesta angelov, Phila Jacksona, to že 1.100 zmaga v njegovi z lovorikami bogati karieri. Nekdanji trener Chicago Bulls je za ta spoštovanja vreden dosežek potreboval 1.560 tekem. "To ni nič drugega kot številka, vendar pa je res ogromna, ko sešteješ, koliko je to," je bil ob tem skromen trener, ki je osvojil enajst naslovov prvakov lige NBA. Jackson se je s tem pridružil štirim trenerjem, ki so v svojih karierah vpisali ta dosežek (Pat Riley, Jerry Sloan, Don Nelson in Lenny Wilkens).

Srečanje je bilo zelo izenačen, odločil pa je odličen niz jezernikov ob koncu tretje in začetku zadnje četrtine. Kobe Bryant, ki je bil tudi tokrat s 25 točkami najboljši posameznik na igrišču, in soigralci so takrat z delnim izidom 19:6 naredili odločilni korak k novi zmagi. Ob Bryantu je svoj delež pristavil tudi Pau Gasol (21 točk), z 18 točkami in kar 17 skoki pa se je izkazal tudi Lamar Odom.

24 podaj Ronda
Rajon Rondo je ob zmagi Boston Celtics proti New York Knicks zbral izjemnih 24 podaj.

Udrihovih 14 točk premalo
V noči na soboto je na parket stopil tudi Beno Udrih. S Sacramento Kings je klonili proti New Yersey Nets (100:106). Šempterčan je bil s 14 točkami znova med najboljšimi možmi v svojem moštvu, a to ni bilo dovolj za novo zmago. Za Nets je bila to še druga zmaga letos, s čimer so v sezono krenili veliko bolje kot lani, ko na prvih 18 tekmah (rekord) niso okusili slasti zmage.

Velika trojica do nove zmage
Znova so bili na delu košarkarji Miami Heat s svojo veliko trojico: Dwyane Wade, LeBron James in Chris Bosh. Vročica je upravičila sloves in Orlando Magic odpravila s 96:70. V nasprotju s pričakovanji so Heat odlično igrali tudi v obrambi, Orlando je v drugem polčasu dosegel le 25 točk, kar je bil tudi odločilni dejavnik srečanja. Od Miamijeve velike trojke je bil tokrat najboljši Wade (26 točk) , pri Orlandu je bil z 19 točkami (vse v prvem polčasu) standardno najboljši Dwight Howard.