31 ogledov

Vujačić zmagal v vročem Beogradu

Saša Vujačić Nikola Peković Reuters
Anadolu Efes je v prvem kolu Evrolige slavili v Beogradu proti Partizanu. Saša Vujačić je za zmago s 84:73 prispeval 14 točk. Jaka Lakovič je bil z 21 točkami prvi mož Galatasaraya ob zmagi proti Prokomu s 76:72. Ob tem je slovenski reprezentant na četrtem mestu večne lestvice strelcev prehitel J. R. Holdna. Gašper Vidmar je z Ülkerjem doma klonil proti Caji s 66:69.

Na četrtkovih tekmah prvega kola Evrolige velikih presenečenj ni bilo. V skupini C je Anadolu Efes v gosteh s 84:73 premagal Partizana. Odločilna je bila tretja četrtina, ki so jo gostje dobili z 20:6. Spet je dobro igral Saša Vujačić, ki je tekmo začel v prvi peterki, v 32 minutah pa za Efes dosegel 14 točk (met za dve 2:8, za tri 2:4) in imel dva skoka ter dve podaji. Madridski Real je v isti skupini v gosteh brez težav s 100:76 ugnal belgijski Charleroi, Mirza Begić pa je k zmagi v osmih minutah prispeval štiri točke.

Poraz Maccabija

Edino domačo zmago v skupini C je dosegel izjemno močni Armani Milano, ki je na krilih Malika Hairstona (25 točk) z 89:82 ugnal Maccabi. V skupini B je pravo katastrofo pri nemškem Brose Basketsu doživel Zagreb (65:96), statistika Saša Ožbolta pa je v osmih minutah ostala popolnoma prazna.

Izjemni Lakovič z 21 točkami pred Holdna

V prvem kolu Evrolige je v novem klubu že zablestel Jaka Lakovič. Tega je pred dvobojem s poljskim Prokomom do četrtega mesta na večni lestvici strelcev najprestižnejšega evropskega klubskega tekmovanja ločilo le 19 točk, z doseženimi 21 točkami pa jih je zdaj skupno zbral 2.390. Pred njim so le še Nikola Vujčić (2.444), Juan Carlos Navarro (2.640) in pred to sezono upokojeni Marcus Brown (2.715).

Izjemni met za tri točke

Lakovičje ob zmagi turškega podprvaka (76:72) sicer zadel kar šest od sedmih poskusov izza črte za tri točke, v svojo statistiko pa je vpisal še tri skoke in štiri podaje. Na drugi tekmi skupine D je Bennet Cantu z 80:69 premagal Sluc Nancy.

Na prvi tekmi skupine A je prenovljena Caja v tesni tekmi z 69:66 ugnala Fenerbahce Ülker. Turki so na veselje svojih navijačev odlično začeli srečanje in dobili prvo četrtino. Caja se kljub zaostanku z 12:20 ni predala in se na krilih razpoloženega Mirze Teletovića (23 točk) počasi začela približevati Fenerbahceju. Španci so pred zadnjimi desetimi minutami tako vodili s 53:48, kar je napovedovalo vročo končnico. Na koncu so imeli boljše živce in mirnejšo roko košarkarji Caje, ki so uspeli zadržati prednost in na koncu vpisati prvo letošnjo zmago v Evroligi. Pri Fenerbahceju je v prvi peterki začel tudi slovenski reprezentant in povratnik po poškodbi Gašper Vidmar, ki je na koncu zbral šest točk in pet skokov.

Na prvi tekmi Evrolige v Olimpijini skupini D sta se v Kazanu pomerila tamkajšnji Unics in Siena. Italijani so eni od favoritov skupine D in to vlogo potrdil z zmago proti Unicsu z 79:71. Domači so odlično začeli srečanje in s 24:20 dobili prvo četrtino, stik s Sieno so držali tudi do polčasa, ko so še vedno vodili za točko (44:43). V tretji četrtini pa so Italijani stisnili v obrambi in Rusom dopustili le 11 točk ter v zadnjo tretjino krenili z vodstvom s 64:55, ki ga do konca srečanja niso več izpustili iz rok. Pri Italijanih je blestel makedonski nacionalni junak Bo McCalebb s 17 točkami, pri domačih pa je s 30 točkami izstopal nekdanji član Siene Henry Domercant.