0 ogledov

Wade popeljal Miami k zmagi

Zasluženo nasmejana Dwyane Wade in LeBron James. (Foto: Reuters)
1/7
Miami je v ligi NBA slavil devetih v desetih tekmah po zaslugi izjemne tretje četrtine. Od Slovencev se je do zmage po podaljšku dokopal le Goran Dragić.

Dwyane Wade je zabil 16 od svojih 32 točk v tretji četrtini, LeBron James jih je dodal 27, imel še deset podaj in šest skokov, Miami pa je ugnal Minnesoto s 110:92. Manjkala ni niti tretja stranica velikega trikotnika – Chris Bosh, ki se je ustavil pri 24 točkah in 11 skokih. Miami je sicer za točko zaostajal po polčasu, tretjo četrtino pa odprl z delnim rezultatom 25:1! "Super je, da smo napravili takšno serijo na začetku drugega polčasa. To bomo skušali ponoviti še kdaj,“ je povedal Wade.

In Slovenci? Houston Rockets so po podaljšku premagali San Antonio s 119:114. Goran Dragić je v osmih minutah zbral pet točk. New Jersey je z 90:115 izgubil s Philadelphio. Saša Vujačić je igral 22 minut in dosegel deset točk. Sacramento je z 90:99 klonil pred Denverjem. Beno Udrih je v 32 minutah dosegel 11 točk ter po tri skoke, podaje in ukradene žoge.