Z Miamijem se ubada celo Obama

Mickael Pietrus in Dwight Howard
1/9
Reuters
Phoenix Suns Gorana Dragića so klonili pred Chicagom. San Antonio Spurs so si priborili 12. zaporedno zmago, Miami Heat pa tretji zaporedni poraz, čeprav je Barack Obama glede Jamesa & Co. optimist.
OGLEJTE SI GALERIJO PORAZA MIAMIJA.

Košarkarji Phoenix Suns so v domači dvorani Airways Center v Arizoni s 115:123 izgubili proti Chicago Bulls, pri katerih se je s 35 točkami, 12 skoki in sedmimi podajami najbolj izkazal Derrick Rose. Slovenec v dresu Sonc Goran Dragić je odigral devet minut, v tem času pa zbral točko, dve podaji in dve ukradeni žogi.

Panika v Miamiju. Eni prvih favoritov, če ne izrazito prvi, so doživeli tretji zaporedni poraz in skupno že sedmega. Tokrat so se morali ukloniti Orlandu s 95:104. Dwight Howard jim je nasul 24 točk in 18 skokov, Jameer Nelson pa je 11 točk dosegel v zadnji četrtini. LeBron James je prispeval 25 točk za Miami, Chris Bosh pa 21. Heat imajo zdaj razmerje zmag in porazov 8:7. "Smo pod precejšnjim pritiskom, ampak vedeli smo, da bo tako. Mislim, da je bila in je ta ekipa pripravljena nanj," je novinarjem dejal James.

Rezultate Miamija je za medijsko hišo ABC komentiral celo predsednik Barack Obama, ki je dejal, da "ekipa potrebuje nekaj časa za uspeh". V šali se je obenj obregnil trener Orlanda Stan van Gundy: "Mislim, da Obama ne bi smel skrbeti, kako bo Miami napravil zasuk v rezultatih. To je delo za Erika Spoelstro. Tudi on se ne ukvarja z izboljšanjem gospodarskega položaja."