10 ogledov

Z Vujačićevim košem do zmage

Sasa Vujacic
1/16
Kakšen večer je za Sašo Vujačićem! V ligi NBA je popeljal svoj New Jersey do zmage z odločilnim košem v zadnjih sekundah tekme. Fenomenalna predstava Rajona Ronda ob zmagi Bostona na derbiju.

Fotografski prerez Vujačićeve akcije za zmago in tudi podobe z derbija lige NBA, ki ga je dobil Boston, najdete tukajle. Ne spreglejte niti videa s Saševo odločilno akcijo, ki se začne na 2.03 minute.
Saša Vujačić je dosegel enega najpomembnejših košev kariere. 5,3 sekunde do konca obračuna med svojim New Jerseyjem in Chicagom je namreč zadel za končnih 96:94. Pri izenačenem izidu je Devin Harris želel podati visoko žogo do Brooka Lopeza, vendar se je je dotaknil Chicagov C. J. Watson, zato je prišla do Mariborčana, ki jo je spravil skozi obroč. Skupaj je sicer dosegel 13 točk, štiri skoke in podajo v 28 minutah.

"To je bila tekma, ki smo jo resnično, resnično morali dobiti. Napravili smo nekaj napak, izsilil nekaj metov, a ostali v igri do konca," je dejal Vujačić, ki se je z zadnjim košem odkupil za osebno napako nad Watsonom, ki je nato izid izenačil na 94 po prostih metih.

"Saša je bil ob pravem času na pravem mestu. Iskali smo Brooka, Vujačić je bil druga možnost. Glede na to, kako trdo delamo zadnje čase, se nam je moralo posrečiti," je Vujačića pohvalil trener Avery Johnson. Goran Dragić je s Phoenixom izgubil z LA Lakers (95:99). Gogi je dosegel pet točk in štiri podaje v 17 minutah. Za Lakers je Kobe Bryant dosegel 24 točk, sedem skokov in pet podaj.

Bitka najboljših ekip NBA je pripadla Bostonu, ki je nad San Antoniem slavil s 105:103. Ray Allen je dosegel 31 točk za Kelte, ki so vodili s 105:96 manj kot minuto do konca, nato so Spurs dosegli sedem zaporednih točk, met Manuja Ginobilija za preobrat pa je blokiral Paul Pierce. "Vedeli smo, da bo tekma ves čas tesna. Spopadla sta se namreč dva 'težkokategornika'. Veseli smo, da smo slavili," je dejal Pierce. Eden junakov je bil tudi Rajon Rondo, ki je dosegel svojega 11. trojnega dvojčka v karieri z 12 točkami, kar 22 podajami in 10 skoki. Vodilni igralec NBA po podajah je imel tudi šest ukradenih žog, največ v sezoni. Boston ima zdaj razmerje zmag in porazov 27:7.