0 ogledov

Zadnji boljši od Olimpije

Union Olimpija je na gostujočem terenu pri ekipi Bosne presenetljivo izgubila po podaljšku z rezultatom 79:76. Olimpija (pred dnevi je odšel Bečirović), je proti zadnjeuvrščeni Bosni ostala brez novega para točk.

Obračun košarkarskih prvakov iz BiH in Slovenije je bil vseskozi izenačen, ljubljanska zasedba pa si je poldrugo minuto pred koncem priigrala štiri točke prednosti (70:66). A ta točkovna zaloga ni zadostovala za končno zmago Ljubljančanov, v sami končnici so Sarajevčani prek Miloševića in Bajića izsilili podaljšek.

Petminutno nadaljevanje so bolje začeli slovenski prvaki, ki so si s točkami Gašperja Vidmarja in Matthewa Walsha vnovič priigrali štiri točke zaloge (74:70). V živčni končnici, prepolni obojestranskih napak na obeh straneh, je ljubljanska zasedba z zadetim Vidmarjevim prostim metom še imela prednost štirih točk (75:71), v samem finišu pa so se znova razmahnili domači košarkarji in uprizorila preobrat s srečnim koncem. Junak dvoboja je bil Suad Šehović, ki je prispeval zadnje štiri točke za svojo ekipo in vodstvo z 79:76. V zadnjih sekundah dvoboja je Walsh skušal izsiliti drugi podaljšek, a njegov met za tri točke ni bil natančen. Ljubljanski košarkarji so doživeli peti poraz, z desetimi zmagami pa so še vedno tik pod vrhom v regionalni ligi.

Helios do zmage

Košarkarji Heliosa so dosegli zlata vredno zmago, saj so v boju pri dnu lestvice premagali neposrednega tekmeca Široki Brijeg. Pogled na končni izid ne razkriva vse drame, ki se je dogajala v dvorani Komunalnega centra v Domžalah. Po izenačenem prvem polčasu je namreč Helios v nadaljevanju padel v hudo in globoko krizo, ki ga je v 26. minuti pripeljala na rob prepada. Gostje so imeli 14 točk naskoka (37:51) in kazalo je, da bodo Domžalčani doživeli še sedmi zaporedni poraz in 12. v zadnjih 13 nastopih. A tedaj je na sceno stopil Dejan Delić, ki je ob pomoči Jureta Močnika in Domna Lorbka obrnil potek dogodkov na parketu. Njegova navdahnjena igra v napadu, hkrati pa kolektivna igra v obrambi, je Helios vrnila med žive. Z delnim izidom 17:1 je Helios na začetku zadnje četrtine vodil (54:52), ko pa je znova postalo tesno, je vajeti igre še enkrat v svoje roke vzel Dejan Delić. Od rezultata 58:61, oziroma v zadnjih petih minutah, je dosegel osem točk (skupno 18) in tako svoji ekipi priigral zelo pomembno zmago.