13 ogledov

Zasavci brez moči v Tivoliju

Vlado Ilievski je imel ob 15 točkah kar 12 podaj. (Foto: Saša Despot) Žurnal24 main
Presenečenje letošnje sezone PRO-TEK Zasavje je v četrtem kolu lige Telemach dobilo ultimativno priložnost pokazati svojo moč pri državnih prvakih Unionu Olimpiji. Ni jim uspelo (69:97).

Košarkarji Uniona Olimpije so tudi po obisku najprijetnejšega presenečenja sezone, ekipe PRO-TEK Zasavje, ohranili neomadeževano svojo statistiko v ligi Telemach. Goste iz Trbovelj so premagali z 28 točkami razlike, kar je najvišji poraz Zasavcev v ligi Telemach. Za točko manj so bili poraženi v drugem krogu oktobra lani na gostovanju pri Krki.

Izenačena je bila le prva četrtina, nato pa je evroligaška Olimpija zaigrala trše v obrambi, v napadu se je razigral Vlatko Ilievski, ki je samo v drugi četrtini dosegel enajst točk, in v desetih minutah spravila na kolena novinca v elitni druščini. Razliko dvajsetih točk ob odmoru so Ljubljančani do konca tretje četrtine povišali na + 25, končna razlika 28 točk pa je ravno pravi pokazatelj razmerja moči na parketu dvorane Tivoli.

Pri Unionu Olimpiji je izstopala trojica košarkarjev. Ilievski je ob metu iz igre 9:10 dosegel 24 točk, Nemanja Aleksandrov je 16 točkam dodal 8 skokov, Jaka Klobučar pa je vknjižil 15 točk. Solidno se je odrezal tudi Jure Lalić, nova okrepitev Uniona Olimpije pod košem, ki je v petnajstih minutah ob stoodstotnem metu dosegel deset točk. Pri PRO-TEK Zasavju je zadovoljil le Saša Mučič, ki je zbral 19 točk. V naslednjem krogu (10. 4.) bo Union Olimpija gostovala pri Parkljih, PRO-TEK Zasavje pa bo gostilo zasedbo Šentjurja.

Krka zvrnila Laško
Laščani so se nadejali, da jim bo proti Krki uspelo prekiniti niz porazov v ligi za prvaka, a so se tudi nocojšnji tekmeci izkazali za premočne. Ves čas so bili v ospredju in se na koncu veselili tretje zmage v ligi za prvaka, na drugi strani pa Zlatorog ostaja še brez zmage. Novomeščani so v prvem polčasu postavljali trdne temelje za novo zmago. Razen povsem na začetku so bili ves čas v prednosti, ki je sredi druge četrtine narasla tudi že na deset točk (32:22).

Domačini so se trudili zaostanek izničiti, a jim kljub zelo razpoloženemu Nejcu Strnadu (v prvem polčasu 18 točk, večino sicer s prostih metov) ni uspelo priti povsem ob tekmeca. Ko pa je v tretji četrtini zmanjkal Strnadov točkovni delež (dosegel je dve točki), je bilo delo za goste še lažje. Domačini so v teh desetih minutah skupaj dosegli le sedem točk, kar je imelo svojo ceno. Posledice so bile vidne predvsem ob koncu tretjega dela igre, ko so gosti pobegnili na velikih 57:45. Te prednosti pa domačinom ni več uspelo ogroziti, tako da so se po 40 minutah igre nove zmage veselili Novomeščani (za dve točki so metali 57-odstotno, tekmeci pa le 32), pri katerih se je izkazal Smiljan Pavič (17 točk, 10 skokov). Laščani se bodo v 5. krogu v soboto pred domačimi navijači merili s Slovanom, Novomeščani pa bodo isti dan gostili Helios.