36 ogledov

Zlatorog brez težav, prva zmaga Maribora

Nikolić Smrdelj Sasu Salin Union Olimpija Zlatorog ABA
Zlatorog je na prvi tekmi 2. kola lige Telemach brez večjih težav s 94:73 ugnal Šentjur. Košarkarji domžalskega Heliosa so v gosteh premagali Geoplin Slovan (92:85). Zmago Sagadin je z bravarji tako dosegel prvo ligaško zmago potem, ko je prevzel domžalski klub. Maribor Messer, od katerega se v letošnji sezoni pričakujejo velike stvari, je dosegel prvo zmago in ugnal LTHCast Mercator (94:59).

Košarkarji Zlatoroga so stvari na svoje mesto postavili že v prvi četrtini, ki so jo dobili s prepričljivih 30:8. Brezhiben met, na drugi strani pa medlost gostov so bili dovolj za prvo zmago Zlatoroga v ligi Telemach v tej sezoni. Gostom niti napovedana sproščena igra ni pomagala, da bi resneje ogrozili lokalne tekmece, še najbolj je bil na koncu tekme s 15 točkami, od tega je trikrat zadel za tri, Tadej Ferme. Košarkarji Zlatoroga so pokazali, da so upravičeno del vrha v prvem delu letošnje lige. Tekmece so nadigrali v vseh prvinah igre, edino prosti meti so v primerjavi s Šentjurjem nekoliko šepali. S po 15 točkami sta se izkazala Grega Mali in Vladimir Panič, posebej razpoložen pa je bil izza črte za tri prav Mali, ki je v petih poskusih kar štirikrat zadel v polno.

Prva ligaška zmaga za Sagadina

Čeprav je bil dvoboj predstavljen kot derbi drugega kola, sam obračun ni postregel z veliko negotovosti, čeprav sam končni izid tega ne kaže. Helios, za katerega je bila to prva tekma v domačem prvenstvu (Geoplin Slovan je v prvem krogu tesno zmagal v Škofji Loki), se je prikazal kot mnogo močnejša ekipa, ki je imela vse niti v rokah od prvega pa do zadnjega sodnikovega žvižga. Gosti so z razpoloženimi napadalci praktično vse dvome o zmagovalcu rešili v prvi četrtini, v kateri so že vodili z 18 točkami razlike, nato pa prednost brez večjih težav dolgo držali, domači so jo zmanjšali šele v zadnjih minutah.

Domžalčani so vodili od začetka do konca. Bubnič, ki je dosegel prvi koš na tekmi, ter Vjeko Petrovič, Klemen Prepelić in Damlay Earl Gay III, ki so že uvodnih minutah zadeli met za tri točke, so poskrbeli za vodstvo 22:10, nekaj minut pozneje je Helios že vodil z 32:14. Ob koncu so gostitelji sicer nekoliko znižali zaostanek, a gosti so ob polčasu še vodili za 11.

Na začetku drugega so Domžalčani spet ušli, vodili že za 22 točk, še pet minut pred koncem je bilo na semaforju 59:80. A nato so varovanci Zmaga Sagadina popustili, domači (zgrešili so le en prosti met) so najprej naredili delni izid 8:0, po peti trojki Prepeliča (67:84) dosegli še deset zaporednih točk in se dobre pol minute pred koncem približali na 79:84. Toda Petrovič, Prepelič in Sandi Čebular so imeli v zaključku pri prostih metih mirno roko, tako da preobrata ni bilo.

Prva zmaga Mariborčanov

V dvoboju ranjenih levov, saj so oboji v prvem krogu tesno izgubili, so Mariborčani zasluženo osvojili prvi par točk in dokazali, da imajo zasedbo, ki se lahko poteguje za visoka mesta v ligi Telemach.

Košarkarji Messerja so vodili od začetka do konca, večino dvomov o zmagovalcu pa so praktično rešili že v prvi četrtini, ki so jo zaključili s prednostjo 28:12. Varovancem trenerja Luke Bassina tokrat ni uspelo praktično nič, tako da se v nadaljevanju niso vrnili v igro, oziroma ogrozili vodstva gostiteljev. Sta pa lahko zato oba stratega preizkusila vse razpoložljive igralce; pri Messerju jih je kar šest imelo dvomestno število točk - Jure Pelko 13, Jan Špan 13, Stevan Tapušković 12, Saša Mučič 12, Ilija Zolotić 11 in Marko Špica 11, pri LTH Castingu Mercator pa je imel najvišji statistični indeks (18) Tomo Čajič, ki je zbral 21 točk ter sedem skokov.

Mariborčani bodo tekmo naslednjega kroga igrali že v sredo, in sicer na gostovanju pri Heliosu, Ločani pa bodo 29. oktobra gostili Elektro iz Šoštanja.