11 ogledov

Zlatorog korak bližje ligi NLB

Zlatorog je na domačem igrišču v derbiju 9. kola lige Telemach za prvaka s 77:70 ugnal Geoplin Slovan in se s tem približal polfinalu lige ter uvrstitvi v ligo NLB.

Košarkarji Zlatoroga so dosegli pomembno zmago v boju za uvrstitev v končnico lige Telemach za prvaka. Pet kol pred koncem rednega dela imajo tri zmage prednosti pred Geoplinom Slovanom, ki je v Laškem doživel tretji poraz v zadnjih štirih tekmah in se tako več ali manj že poslovil od polfinala in lige NLB v prihodnji sezoni.

Vnaprej odigrana tekma devetega kola - preostale tri bodo 4. maja - je bila izenačena le dobrih deset minut, nato pa so varovanci trenerja Aleša Pipana dvignili ritem igre tako v napadu kot obrambi in si do 14. minuti nabrali že 14 točk prednosti. Prednost so Laščani brez težav zadržali, saj so imeli več razpoloženih igralcev, dovolj izkušenosti, predvsem pa volje do uspeha.

Geoplin Slovan se je v tretji četrtini le enkrat približal na deset točk zaostanka, po delnem izidu 10:0, ki je sledil rekordni razliki dvajsetih točk (55:35), nato pa so se gostitelji znova oddaljili (64:47) in suvereno prišli do šeste zmage v ligi za prvaka.

Najboljši strelec lige Telemach Vladimir Panić je zbral 24 točk, 15 jih je za domače dosegel Luka Lapornik, na drugi strani pa so bili najbolj učinkoviti Matej Krušič z dvojnim dvojčkom (15 točk, 10 skokov), Dalibor Džapa jih je zbral 15, Uroš Zadnik pa štirinajst.