10 ogledov

Zlatorog s težavo strl Šentjur

Aleš Pipan je po polovici rednega dela lahko zelo zadovoljen z igrami svojega mo Žurnal24 main
Zlatorog je v 9. kolu Lige Telemach šele po podaljšku ugnal Šentjur in prišel do osme zmage, ki jih uvršča na sam vrh lestvice. Košarkarji Geoplina Slovana ostajajo neporaženi na Kodeljevem.

Košarkarji Zlatoroga so po polovici rednega dela Lige Telemach še naprej na vrhu lestvice. V dramatični tekmi so v gosteh po podaljšku premagali Šentjur in tako po devetih kolih ostajajo pri osmih zmagah in vsega enem porazu. Šentjur je zdrsnil na petdesetodstotni izkupiček. Podaljšek je izsilil Šentjur, potem ko je Ivan Držić štiri sekunde pred koncem zadel trojko za izenačenje. V dodatnih petih minutah pa se gostitelji niso mogli kosati z daljšo klopjo Zlatoroga, načele so jih tudi osebne napake, tako da so gostje zasluženo prišli do dveh točk. "Čestitke svojim fantom, da so zdržali vse, kar se je dogajalo in proti Šentjurju zasluženo zmagali," je bil z igro svojih varovancev razumljivo zadovoljen trener Zlatoroga Aleš Pipan.

Ljubljančani
so se hkrati povzpeli v zgornji del lestvice, kjer ostaja tudi Helios, ki je prekinil zmagoviti niz in prišel na izkupiček 5-3. Geoplin Slovan je bil v derbiju devetega kola prepričljivo boljši in je tekmeca nadigral v vseh elementih igre. Z agresivno, nepopustljivo obrambo ter hkrati razpoloženimi posamezniki v napadu (Matej Krušič 13 točk, Jaka Blažič 11, Miha Fon 10) si je lep zalogaj prednosti nabral že v prvih desetih minutah (32:18). Razliko so Ljubljančani ohranili vse do konca tretje četrtine, ko se je Helios po zaslugi Grege Malija in Marka Lekića približal na vsega šest točk zaostanka (68:62). Toda le za kratek čas, saj je sledil učinkovit odgovor mladih igralcev Slovana, ki so si ob odličnem metu za tri točke 14:27 v 34. minuti priigrali neulovljivo prednost 84:65.