7 ogledov

Zlatorogu derbi lige Telemach

Na derbiju lige Telemach med domačim Heliosom in gostujočim Zlatorogom so se veselili Štajerci. Ti so v Domžalah slavil tesno zmago (77:76). Slovan klonil na Polzeli.

Derbi kola med vodilnima ekipama lige je upravičil pričakovanja, saj so gledalci v dvorani Komunalnega centra v Domžalah videli borbeno in izenačeno predstavo, ki pa so jo na njihovo žalost v dramatični končnici dobili Laščani. Zlatorog je tako ostal na prvem mestu lestvice in ob tekmi manj povišal prednost pred Heliosom na najmanj dve točki.

Pred tekmo je bilo jasno le, da se bo morala ena od ekip posloviti od zmagovalnega niza. Helios ga je prekinil po štirih zmagah, Zlatorog pa ga je podaljšal na sedem srečanj in izkupiček v ligi povišal na 11-1.

Gostje iz Laškega so prvi polčas dobili po dobri igri Vladimirja Panića, ki je v prvih dvajsetih minutah dosegel 15 točk, vendar so prednost v začetku drugega hitro zapravili. Vlado Pašalić in Dražen Bubnič sta v štartu naredila delni rezultat 9:0 in približala Helios na 39:44.

Čeprav so gostitelji nato večkrat izenačili izid, pa so se v vodstvo prebili šele dvajset sekund pred koncem tekme po košu Vjekoslava Petroviča. V zadnjem napadu pa je zmago Zlatorogu prinesel Luka Lapornik.

Slovan klonil na Polzeli

Košarkarji Hopsov Polzele so premagali Geoplin Slovan s 76:74. Gostitelji, pri katerih so bili tokrat najbolj razpoloženi Denis Vrsaljko s 17 točkami, Igor Mijajlović in Gregg Thondique s po 16, slednji je k zmagi dodal še enajst skokov, ter Matej Venta s 13 točkami, osmimi skoki in šestimi podajami, so dobro začeli tekmo proti Geoplinu Slovanu in dobili uvodno četrtino. Z dobro igro so nadaljevali tudi v naslednjih dveh, v zadnji pa so popustili in skorajda ostali brez zmage.